Ekspert: „COVID-19 to początek, idą KOLEJNE EPIDEMIE!”. Wiemy JAKIE

Eksperci ostrzegają, że pandemia koronawirusa nie jest jedyną i ostatnią epidemią, z jaką się zmagamy. Za nią przyjdą kolejne. Chodzi o choroby odzwierzęce.

Nie wiadomo na pewno, czy COVID-19 pochodzi od nietoperzy, pewne jest, że go na ludzi przeniósł człowiek. Inne choroby odzwierzęce to np. malaria czy wścieklizna, HIV czy ptasia grypa. Zdaniem badaczy aż 60 do 75% chorób zakaźnych pochodzi od zwierząt.

Zobacz: Wiemy, kiedy KONIEC EPIDEMII KORONAWIRUSA! Podali DATĘ dla Polski

Choroby zakaźne odzwierzęce u ludzi to efekt ingerencji człowieka w środowisko, osiedlania się na terenach do tej pory zamieszkałych wyłącznie przez zwierzęta, wylesianie. Dochodzi do kontaktów między gatunkami.

Koronawirus na pewno nie rozwinął się w organizmie człowieka. Pochodzi od nietoperzy albo bezpańskich psów. I to ze zwierzęcia przeniósł się na człowieka, a działalność ludzka mu to ułatwiła. Winien jest sposób użytkowania gruntów, którzy sprzyja zbliżaniu się mikroorganizmów do populacji ludzkiej.

Pandemia koronawirusa to tylko jedna z wielu, które przyjdą. Tak mówią naukowcy. Choroby odzwierzęce zabijają każdego roku 700 tysięcy ludzi. Do wybuchu kolejnych epidemii mają przyczynić się podróże i trendy w handlu.

Jak mówi Anna Larigauderie, sekretarz wykonawczy IPBES, panelu ekspertów ONZ ds. różnorodności biologicznej, “pandemia COVID-19 może być jedynie pierwszą z wielu”.

Zobacz też: Idzie fala INNEJ GROŹNEJ CHOROBY! Eksperci BIJĄ NA ALARM

Źródło: Interia
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze