Fatalne odkrycie nt. osób, które przeszły koronawirusa. To zostaje na całe życie!

Profesor Robin Shattock, który opracowuje szczepionkę przeciwko COVID-19, oraz profesor Peter Openshaw, który śledzi, w jaki sposób wirus wpływa na ciało i układ odpornościowy, opowiedzieli Komitetowi Nauki i Technologii o swoich wysiłkach w walce z wirusem. Niestety, naukowcy nie mają dla nas najlepszych wieści.

Skutki koronawirusa zostają na całe życie

„Pacjenci, którzy mieli koronawirusa, mogą cierpieć z powodu infekcji przez resztę swojego życia” – twierdzą specjaliści z brytyjskiej National Health Service (NHS).

Chroniczne zmęczenie i niepełnosprawność

Doktor Hilary Floyd, szefowa brytyjskiego ośrodka ratunkowego COVID-19, powiedziała, że ​​była zszokowana liczbą osób w średnim wieku, które nie miały żadnych chorób towarzyszących, ale nadal cierpiały z powodu niepełnosprawności i chronicznego zmęczenia po wyzdrowieniu. Naukowcy odkryli również, że zakażenie koronawirusem zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera w przyszłości.

Czytaj też: Naukowcy: Koronawirus rozprzestrzenił się WCZEŚNIEJ niż przypuszczano! ZNAMY DATĘ!

Zwłóknienie płuc, upośledzenie fizyczne i psychiczne…

Służba zdrowia dodała, że ​​co trzeci pacjent może rozwinąć zwłóknienie płuc, a także upośledzenie fizyczne, psychiczne i poznawcze. 70% chorych może cierpieć na zaburzenia urojeniowe. Ponadto, w 10 procentach przypadków Brytyjczycy doznawali ostrego uszkodzenia serca.

Według profesora Petera Openshawa, pacjenci potrzebują średnio roku na całkowity powrót do zdrowia. Jednak niektórzy z nich najwyraźniej nigdy nie powrócą do stanu sprzed choroby.

Czytaj też: Naukowcy stworzyli inhalator do samodzielnego leczenia koronawirusa! Jak to działa?

Źródło: Imperial.ac.uk

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze