Hotele TYLKO dla DOROSŁYCH! DZIECI nie mają tam WSTĘPU bo…

W Polsce pojawiła się nowa grupa hoteli tylko dla dorosłych.

Coraz więcej hoteli wprowadza rozwiązania dla dzieci i udogodnienia dla matek. W takich obiektach znajdziemy bawialnie, place zabaw, a w toaletach – przewijaki i środki higieniczne. Z drugiej strony są też hotele, gdzie dzieci nie mają wstępu. Dlaczego?

 

12+, 16+ czy 18+?

Dla tych hoteli dziecko to osoba w wieku do 12 lub 16 roku życia – w zależności od obiektu. W innych po prostu napisano, że przeznaczony jest dla osób dorosłych bez podawania konkretnego wieku.

„Dwunastolatkowie nie są już dziećmi, które wprowadzają rwetes i gwar oraz potrzebują różnych form zabawy i dużej atencji rodziców. Są to młodzi ludzie, którzy mają swoje zainteresowania i nie absorbują tak mocno opiekunów jak maluchy.” – czytamy na stronie Manor House (Chlewiska k. Szydłowca)

 

Na stronie hotelu Quadrille (Gdynia), który jest urządzony  w motywach „Alicji w krainie czarów” napisano:

„W trosce o komfort naszych gości zapraszamy osoby powyżej 16 roku życia”

fot. quadrille.pl

Przeczytaj także, w jakich warunkach odbędą się obozy The Voice Kids Camp?!

 

Dlaczego bez dzieci?

W hotelach tylko dla dorosłych czyli tak zwane „children free zone” nie dzieją się żadne zdrożności. Chodzi o to, by się… zrelaksować w spokoju. Na stronie Hotelu Prezydent z Krynicy Zdroju czytamy, że jest to:

„jeden z nielicznych w Polsce Hotel dla dorosłych i młodzieży od 12-tego roku życia – idealne miejsce dla osób ceniących sobie wypoczynek w atmosferze ciszy i spokoju. „

 

A hotele Amber Suite tak tłumaczą zakaz przyjeżdżania z dziećmi:

„Dzieciaki są kochane, ale… idąc na plażę czy nad basen, trzeba się liczyć z całym tym zamieszaniem, które robią one wokół siebie. Specjalnie dla tych, którym takie warunki działają nieco na nerwy, stworzono tak zwane Adult Only Hotels.”

 

Znaczenie mogą mieć także kwestie praktyczne, jak w Manor House:

„Z założenia, nie ma w nim [w SPA] miejsca dla dzieci, które nie mogą korzystać z zabiegów i saun, a swoją ruchliwością mogą zaburzać kojącą zmysły aurę spa. „

fot. facebook.com/ManorHouse.PalacOdrowazow

 

Relaks…?

Hotele tylko dla dorosłych to na pewno dobra opcja dla singli czy osób w dojrzałym wieku. Jak jednak do tej oferty mają podejść rodzice z dziećmi?

Można by uznać, że to pewna dyskryminacja rodzin z dziećmi. A jednocześnie jest to szansa na prawdziwy relaks bez maluchów. Tylko… czy rodzice będą potrafili się relaksować, gdy ich dzieci są z dziadkami czy innymi opiekunami…?

 

 

fot. quadrille.pl, facebook.com/ManorHouse.PalacOdrowazow

Komentarze

Komentarze