Dziecko i Figura

Główna

Jadłospis na poprawę nastroju! Punkt pierwszy zadziwia!

U wielu osób już sam rytuał jedzenia potrafi poprawić nawet najbardziej niemrawy humor. Okazuje się, że podobny wpływ mają konkretne produkty, a gorzka czekolada czy soczysty owoc mogą dostarczyć ogromnej dawki pozytywnej energii!

Jesień i zima to te pory roku, które potrafią wyssać z człowieka wszystkie siły i wprowadzić w negatywny nastrój. Żeby jednak zminimalizować przygnębienie, warto skorzystać z pomocy w postaci kilku kluczowych składników. Możecie być pewni, że jedząc te smakołyki zafundujecie sobie dodatkową porcję endorfin.

Ostre przyprawy

Trzeba przyznać, że umieszczenie ich w menu poprawiającym samopoczucie jest niemałym paradoksem. Otóż z reguły to ostre przyprawy i dodatki działają niekorzystnie na nasze zdrowie, dlatego podobny wpływ powinny mieć na nasz humor. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Jeśli dzień rozpoczęliśmy wstając lewą nogą to wystarczy sięgnąć po papryczkę chili, pieprz cayene, kurkumę czy imbir. Nie minie nawet chwila, a poczujecie się jak nowonarodzeni.

 

źródło: https://www.instagram.com/zdrowalogika/

Gorzka czekolada

Ciemna czekolada spożywana w niewielkich ilościach potrafi postawić na nogi  każdego smutasa. Objadaniu mówimy stanowcze nie, ponieważ zawiera sporo cukru, ale 2 -3 kostki dziennie nie zaszkodzą, a samopoczuciu mogą tylko pomóc

źródło”https://www.instagram.com/paulocchipintiofficiel/

Nasiona dyni i słonecznika

Okazuje się, że produkty te są bogate w tryptofan, który pobudza wydzielanie serotoniny. Dobry pomysłem będzie, więc dodanie nasion do porannej owsianki czy jogurtu. Poza tym duże pokłady tryptofanu znajdziesz w cielęcinie, tuńczyku, piersi kurczaka czy nasionach soi.

Owoce i warzywa

Tutaj główną rolę odgrywa magnez, który koi nerwy i wewnętrznie uspokaja. Oczywiście niezwykle korzystne są też inne witaminy i minerały w nich zawarte i pomocne w zbiciu jesiennego przygnębienie

Tłuste ryby

Warto sięgać po dania rybne szczególnie z myślą o witaminie D, którą oferują tłuste ryby. Dodatkowo bogate w kwasy omega 3 wspierają funkcjonowanie układu nerwowego i poprawiają działanie mięśni.

zdjęcie główne: https://www.instagram.com/savchenko_photo/


  
Wyżej