Jak jeść mniej słodyczy? Podpowiada Daria Ładocha!

Daria Ładocha to trenerka kulinarna i prowadząca liczne programy związane z gotowaniem.

Z Nowym Rokiem wiele osób podejmuje postanowienia dotyczące zmiany swojej diety. Daria Ładocha postanowiła pomóc swoim fanom i odpowiedzieć na najważniejsze pytania.

Pierwsza rada trenerki to to, aby zacząć od małych zmian:

 

Jeśli chcecie schudnąć to zalecam, by na początek wprowadzić jedną, małą zmianę. Jeśli będziecie chcieli zrobić w swoim życiu rewolucję i nagle zaprzestać jedzenia wszystkiego co lubicie, to dieta zapewne potrwa od poniedziałku do piątku 🤷‍♀️ (…)
Na początek dokonaj małej zmiany, która nie będzie Cię dużo kosztowała. Na przykład zrezygnuj z pieczywa lub ze słodkości, albo z mięsa. Być może właśnie mięso obciąża twój układ trawienny lub obciąża metabolizm. Każdy ma inaczej i musi znaleźć swoją drogę. Lub po prostu wprowadź stałe godziny posiłków.

 

Jeśli chodzi o cukier w diecie. To tu także Daria Ładocha nie zaleca całkowitego wykluczenia. Taki detoks może bowiem przynieść odwrotny skutek. Co więc zrobić? Jak jeść mniej słodyczy?

 

Metod jest kilka: na początek, jeśli jadasz słodycze codziennie, wypisz ilość i wyeliminuj je w dni parzyste, pozostawiając sobie dni nieparzyste na ucztę. Zawsze to połowa tego co zjadłeś. Można zrobić sobie słodkości tylko w weekend i wtedy wiadomo, że sobota to dzień, w którym można pozwolić sobie na odrobinę cukru 🍫

– radzi Daria Ładocha.

 

Z pewnością metoda małych kroków może być dobrym rozwiązaniem. Jednak sporo ludzi potrzebuje dokonać radyklanego cięcia, co wydaje im się łatwiejsze niż stałe trzymanie reżimu. A Wy z której opcji jesteście? 🙂

 

>>>Za ciastka trafiła do aresztu. Zobacz, czym je ozdobiła!

 

 

Komentarze

Komentarze