Jak poprawić męską płodność? Oto 12 sposobów!

Niepłodność to nie tylko problem kobiet, ale i mężczyzn. Współczesny styl życia nie sprzyja płodności, zatem jeśli kobieta i mężczyzna starają się o dziecko, również panowie powinni zadbać o swoją płodność.

Jak radzi dietetyk i mentorka hormonalna ze „Strefy płodności”, mężczyźni starający się o dziecko, mogą poprawić swoją płodność poprzez zmianę nawyków. Chodzi zarówno o styl życia, dietę, jak i suplementację.

Co konkretnie trzeba robić?

 

pixabay

 

Jak poprawić męską płodność? Oto 12 sposobów!

 

Dietetyk podaje dwanaście zaleceń dla poprawy płodności u mężczyzn. Oto one:

 

„💡 Pij codziennie min 2 litry wody

💡Nie korzystaj z sauny w okresie starań o dziecko

💡W okresie starań zwróć uwagę ile czasu jeździsz na rowerze jeśli jest to powyżej 5 h tygodniowo może mieć to spory negatywny wpływ na jakość nasienia.

💡Spożywaj produkty bogate w likopen (sosy pomidorowe, sok pomidorowy), zawierają LIKOPEN cudowny składnik dla Twoich plemników.

💡 Wprowadź przynajmniej minimalną suplementację witaminę D3 (dawka dopasowana pod badania z krwi) , kwasy omega 3 1-2 gramy dziennie (tylko dobrej jakości) i magnez (200-400mg np. cytrynian magnezu).

💡 Spożywaj pełnowartościowe posiłki zawierające: białko, węglowodany złożone, zdrowy tłuszcz i warzywa. (polecam mój LIVE w tym temacie na profilu),

💡 Codziennie jedz garść orzechów do któregoś z posiłków (np. brazylijskiej) zawierają selen, niezwykle ważny dla Twojej płodności.

💡Codziennie pij łyżeczkę oleju z czarnuszki <3

💡 Codziennie pij kubek zielonej herbaty liściastej ekologicznej.

💡 Zjedz kilka kawałków arbuza do któregoś z głównych posiłków nawet kilka razy w tygodniu.

💡 Kilka razy w tygodniu zwróć uwagę aby w twojej diecie znalazły się takie warzywa jak: buraki, brokuł, kapusta, szpinak.

• Bardzo ogranicz/ zrezygnuj z alkoholu i papierosów.”

 

Macie problem z zajściem w ciążę ? Sprawdźcie co powinniście robić.

 

 

Komentarze

Komentarze