Jak schudnąć do wakacji? 3 sprawdzone sposoby na odchudzanie.

Wiosną w naszych głowach zaczyna kiełkować pytanie: jak schudnąć do wakacji? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne! Wystarczy odpowiednia, zdrowa dieta i codzienna aktywność fizyczna oraz dobrze dobrane wspomaganie odchudzania, aby letnie słońce przywitać z całkiem nowym, lepszym i atrakcyjniejszym wyglądem.

Odchudzanie wymaga nieco czasu i odpowiedniego podejścia. Niestety czasami sami utrudniamy redukcję tkanki tłuszczowej, przez co cierpi nie tylko nasz wygląd, ale także psychika. Brak efektów odchudzania może znacząco wpłynąć na motywację, dlatego podpowiadamy, jak szybko, skutecznie i zdrowo schudnąć w zaledwie kilka miesięcy.

Jak zredukować zimowe kilogramy?

Wiosną nasz organizm zaczyna nieco inaczej funkcjonować. Dodające energii słońce jest doskonałym motywatorem do odchudzania, a poprawiająca się pogoda sprzyja aktywności nie tylko na siłowni, ale także na świeżym powietrzu. Warto to wykorzystać i jak najczęściej aktywnie spędzać czas, nie tylko na spacerach, ale także korzystając z okazji spalania kalorii podczas wiosennych porządków w domu w ogrodzie. To ważne, aby podczas odchudzania jak najwięcej się ruszać, bo aktywność przyśpiesza metabolizm, którego tempo w dużej mierze wpływa na efekty stosowania diety.

3 sposoby na szybkie odchudzanie

Po pierwsze: radykalna zmiana diety

Czas pożegnać zimową dietę i przestawić się na nieco lżejsze i mniej kaloryczne posiłki. Ale uwaga – nie należy do swojej diety wprowadzać naszpikowanych chemią nowalijek, bo choć kuszą zapachem i kolorami, mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu.

Do swojego codziennego menu można bez obaw włączyć warzywa korzeniowe, paprykę, seler naciowy, brokuły, a także warzywa mrożone, które zachowują większość walorów smakowych i wartości odżywczych.

Podstawą diety, oprócz warzyw, powinno być pełnowartościowe białko, czyli chude mięso, nabiał, ryby i jajka, a także węglowodany złożone np. pełnoziarniste pieczywo, grube kasze, razowy makaron, brązowy ryż. Doskonałym źródłem błonnika, który przyśpiesza odchudzanie i zapewnia długie uczucie sytości, są płatki owsiane, otręby i zarodki pszenne. Warto dodawać je np. do koktajli, jogurtów, a także dań przygotowywanych z ciemnej mąki np. naleśników.

Przechodząc na dietę, nie można zapomnieć o piciu wody. Jest ona niezbędna nie tylko do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia organizmu. Woda usprawnia metabolizm, pomaga przyswajać składniki odżywcze i dba w zachowanie młodego wyglądu skóry.

Po drugie: wspomaganie odchudzania

Odchudzanie można przyśpieszyć. W tym celu warto sięgać po suplementy diety oraz herbaty, zioła i przyprawy. Gdy przez długi czas nie możemy schudnąć, trzeba skonsultować się z lekarzem, bo być może powodem są zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu np. problemy z wydzielaniem hormonów tarczycy. W takiej sytuacji konieczne może być odpowiednie leczenie. Więcej na temat leków na nadwagę przeczytasz tutaj – http://medicot.pl/tabletki-z-sibutramina/

Wspomaganie odchudzania to nie tylko sposób na szybkie efekty stosowania diety, ale także poprawę samooceny i motywacji do działania. Trzeba jednak pamiętać, że kluczem do trwałego pokonania nadwagi jest całkowita zmiana podejścia do odżywiania oraz zmiana stylu życia na bardziej aktywny. Niestety coraz częściej tycie wynika z zaburzeń emocjonalnych i jest spowodowane zajadaniem nudy oraz problemów. W takiej sytuacji niezbędna może okazać się konsultacja psychologiczna, bo jedzenie na tle emocjonalnym jest bardzo często przyczyną zagrażającej zdrowiu otyłości. Kiedyś w leczeniu trudnych przypadków nadwagi i otyłości stosowano specjalistyczne leki celowane w hamowanie apetytu – więcej możesz dowiedzieć się tutaj.

Po trzecie: regularne spożywanie posiłków

Na diecie często rezygnujemy z regularnego spożywania posiłków. Jemy raz lub dwa dziennie i tym samym, zamiast chudnąć, tyjemy, bo nasz metabolizm zaczyna stopniowo zwalniać. Nieprawidłowa przemiana materii nie tylko utrudnia efekty odchudzania, ale także jest powodem efektu jo-jo, więc aby uniknąć problemu, trzeba jeść 4-5 posiłków w ciągu dnia, w stałych odstępach czasu.

Komentarze

Komentarze