Jedz jak te zwierzęta ! Dzięki temu schudniesz bez wysiłku !

Zwierzęta swoje życie spędzają głównie na polowaniu i gromadzeniu pożywienia. Jednak próżno wśród nich szukać osobników otyłych. Warto przejąć od nich kilka nawyków i zrzucić bez wysiłku zbędne kilogramy.

Pingwiny

Pingwiny stosują oczyszczające głodówki. Potrafią nie jeść nawet przez miesiąc. Człowiekowi wystarczy tylko 12 godzinna przerwa od posiłku. To zapewni zdrowie i smukłą sylwetkę. Naukowcy dowodzą, że osoby, które ostatni posiłek spożywały wczesnym wieczorem, zjadały o 250 kalorii mniej, niż te które jadły do późnych godzin.

Małpy

Jedzą głównie lokalne produkty. Ich dieta to rośliny. Według naukowców kobiety, które wybierają świeże owoce i mają je w zasięgu wzroku, są średnio o 6 kilogramów lżejsze, niż panie, które owoce trzymają w lodówce. Zawsze miej pod ręką owoce i warzywa. Chrup na zdrowie.

Krowy

Krowy piją nawet 50 litrów wody dziennie. Nawadnianie przyda się też człowiekowi. Czasem łatwo pomylić uczucie głodu i pragnienia. Wypij szklankę wody, a dopiero potem zjedz. Według najnowszych badań picie przez 12 tygodni po pół litra wody przed posiłkiem, gwarantuje spadek wagi o 4,5 kg.

Wieloryby

Walenie żywią się tłustym mlekiem. Badania dowodzą, że kobiety, które wybierają pełnotłusty nabiał są o 8% mniej narażone na otyłość, niż panie które wybierają chude produkty. Gdy ograniczasz tłuszcz, to zwykle zastępujesz go większą ilością cukru i węglowodanów.

Owce

Żują bardzo dokładnie. Warto się na nich wzorować. Gdy dokładnie żujesz to zjesz mniejsze porcje. Lepiej wyczujesz też smak. W ten sposób możesz zjeść o 300 kalorii mniej w ciągu dnia.

źródło: womenshelth.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze