JEDZENIE, które pomaga zwalczać STRES! Jeden z produktów zawsze masz w domu!

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Tylko w małych ilościach może on wpływać mobilizująco na nasz organizm, dlatego dowiedz się, które z produktów żywieniowych niwelują stres.

Te produkty żywieniowe w naturalny sposób potrafią obniżyć poziom kortyzolu odpowiadającego za występowanie stresu i niepokoju.

 

Lista produktów ograniczających stres:

 

1.Płatki owsiane– mają dużą zawartość węglowodanów, które wytwarzają serotoninę

2.Awokado zawiera luteinę, Beta-karoten, witaminę E, kwas foliowy, witaminy z grupy B, które naturalnie wspomagają energię w organizmie.

3.Łosoś, pstrąg, śledź, sardela. Dostarczają kwasów omega-3, które pomagają radzić sobie ze stresem.

4.Czarna herbata. Jest silnym środkiem w blokowaniu kortyzolu. Ponadto może wpłynąć na poprawę pamięci i zmniejszyć ból głowy.

5.Owoce leśne. Truskawki, maliny, jeżyny i jagody – wszystkie te owoce posiadają dużą zawartość witaminy C, która jest naturalną bronią na stres.

6.Orzechy i ziarna oraz gorzka czekolada. Orzechy obniżają napięcie oraz poprawiają funkcje poznawcze i energię mentalną, natomiast gorzka czekolada jest bogata w przeciwutleniacze.

 

ZOBACZ TEŻ:ZIELONA KĄPIEL. Dowiedz się, jaka kąpiel zmniejsza cellulit i ujędrnia skórę!

 

Wzbogacając swoją dietę o listę tych produktów możemy znacznie przyczynić się do zminimalizowania źródła stresu. Warto pamiętać także o odpowiednim nawadnianiu się oraz aktywności fizycznej, która zmniejsza napięcie.

 

Źródło:tvn24/pixabay

Komentarze

Komentarze