Kolacja tylko do 18.00? Oto 9 mitów dietetycznych!

Osoby, które chcą schudnąć, często trafiają na różne porady, które nie zawsze są skuteczne. Często nawet mogą zaszkodzić zdrowiu.

Takie zalecenia to mity dietetyczne. W swoim najnowszym wpisie Anna Lewandowska podaje 9 mitów dietetycznych. Oto one!

 

fot. https://tezdjecia.pl/

 

Mity dietetyczne:

 

  1. PRODUKTY LIGHT SĄ ZDROWE – niestety nie zawsze, często „odchudzone” o cukier czy tłuszcz, mają na przykład słodziki i zagęstniki, tym samym są produktami niekorzystnymi dla zdrowia
  2. KOLACJA TYLKO DO 18.00 – wszystko zależy od tego, o której kładziemy się spać. „Dostosujcie porę kolacji do pory snu i postarajcie się zjeść ją najpóźniej 2-3 godziny przed położeniem się spać.” – radzi Lewandowska.
  3. JOGURT OWOCOWY TO ZDROWA PRZEKĄSKA – kupne jogurty „owocowe” zawierają mało owoców, a dużo cukru. Tak więc jogurt owocowy będzie zdrowy, jeśli przygotujemy go sami ze świeżych lub mrożonych owoców i bez dodatku cukru
  4. TRZEBA ZREZYGNOWAĆ Z TŁUSZCZU – „NIE! Tłuszcz to niezbędny składnik Waszej diety. Powinien stanowić około 20-35% dziennej wartości energetycznej jadłospisu! Tłuszcze chronią narządy wewnętrzne, pomagają utrzymać stałą temperaturę ciała i są doskonałym źródłem energii. Dzięki nim możliwe jest przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak witamina A, D, E i K.”. Pamiętajmy jednak, by jeść zdrowe tłuszcze, na przykład te które są w rybach, orzechach czy awokado.
  5. OGRANICZENIE WĘGLOWODANÓW POMAGA W SCHUDNIĘCIU – węglowodany są potrzebne bo dają nam energię do życia, wybierajmy jednak te złożone, w produktach pełnoziarnistych. Ograniczyć możemy węglowodany proste czyli słodycze, białe pieczywo czy słodzone napoje.
  6. GŁODÓWKI SĄ DOBRYM POSOBEM NA ODCHUDZANIE – NIE. „Często po długotrwałej niedoborowej diecie Wasz organizm domaga się uzupełnienia braków i nie tylko rzuca się na jedzenie, ale także gromadzi zapasy w postaci tłuszczu w obawie przed kolejnym okresem głodzenia. Najlepszym sposobem na ustabilizowanie masy ciała jest zbilansowana i różnorodna dieta, która zapewni Wam niezbędne składniki odżywcze w odpowiedniej ilości.”
  7. OWOCE TO SAMO ZDROWIE – owoce są zdrowe, ale zawierają też sporo cukru. Anna Lewandowska zaleca, by jeść dwie porcje owoców dziennie, najlepiej w pierwszej połowie dnia.
  8. SOKI TO BOGACTWO WITAMIN – tak, jeśli jest to sok świeżo wyciskany lub sok 100%. Trenerka jednak radzi, by nie pić tzw. „nektarów” czy napojów. Taki „sok” „jest rozwadniany, dosładzany, pasteryzowany, zawiera cukier, sztuczne aromaty i barwniki.”

 

>>>Uwaga! Ta potrawa z ziemniaków może powodować depresję!

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@annalewandowska)

źródło: hpba.pl

Komentarze

Komentarze