KOLEJNY NIETYPOWY OBJAW koronawirusa! Ma go co 3. ZAKAŻONY

Suchy kaszel, gorączka, duszności. To nie jedyne objawy koronawirusa. Chińscy lekarze podali kolejny symptom, który może wskazywać na zakażenie.

Na portalu JAMA Ophthalmology pojawiły się wyniki badań badaczy z China Three Gorges University i Sun Yat-Sen University. Prowadzą oni badania tam, gdzie zaczęła się epidemia, czyli w prowincji Hubei.

Naukowcy odkryli, że u ponad 30% zakażonych pojawiły się problemy z oczami. Chorowały one na zapalenie spojówek, które objawia się obrzękiem i zaczerwienieniem oka, a w kanalikach produkowane są duże ilości wydzieliny.

Wydzielina z oczu może być nośnikiem wirusa. Badacze przebadali ten materiał i okazało się, że w przypadku 2 na 12 pacjentów znajdował się w niej wirus.

Do tej pory powszechna była informacja, że wirus przenosi się drogą kropelkową, gdy ktoś kaszle albo kichnie, a ostatnio była mowa o tym, że jest w oddechu.

Teraz okazuje się, że koronawirus może się przenosić przez wydzielinę z oczu. Narząd wzroku może być źródłem zakażenia. Jednakże zarażenie się przez łzy chorego jest mało prawdopodobne, aczkolwiek nie niemożliwe.

Zobacz też: Miał nowy DZIWNY objaw koronawirusa! ZARAZIŁ rodziców

Źródło: naukawpolsce.pap.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze