Koronawirus w Polsce. Co będzie z komuniami?

Z uwagi na pandemię koronawirusa, w naszym kraju dokonało się wiele drastycznych zmian. Zupełnie inaczej wyglądają od teraz śluby i pogrzeby. A co będzie z tegorocznymi komuniami?

Komunia 2020

Czy Pierwsze Komunie Święte w 2020 roku w ogóle się odbędą czy może zostaną odwołane i przesunięte na inny termin? Pytanie to zadaje sobie teraz wiele rodziców i dzieci, które mają przystąpić w tym roku do Komunii Świętej.

Czytaj też: SZOKUJĄCE słowa Janusza Korwin-Mikkego o koronawirusie! „Dzięki niemu…”

komuniami
Pixabay

Maj tuż tuż…

Z uwagi na fakt trwającej na całym świecie pandemii koronawirusa, zadecydowano o odwołaniu większości wydarzeń oraz zgromadzeń powyżej 50 osób. Czy to oznacza, że Komunie, które zawsze gromadzą w kościołach setki wiernych, po prostu się nie odbędą?

„Do czasu ustania epidemii należy odwołać wszystkie I Komunie Święte. Potem o ich terminie niech indywidualnie decydują rodzice” – poinformował metropolita poznański abp Stanisław Gądecki dodając, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

„Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę”.

komuniami
Pixabay

Co sądzą na ten temat księża?

Ks. Tomasz Nowak (rzecznik diecezji rzeszowskiej) w rozmowie z portalem Nowiny24, powiedział:

„Uroczystości I Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży, będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też ogłosimy szczegółowy harmonogram tych celebracji. Na chwilę obecną trudno powiedzieć, czy to będzie w zaplanowanych terminach, czy trzeba będzie wyznaczyć nowe” – zdradził.

Czytaj też: ZŁE WIEŚCI na temat królowej Elżbiety II! Miała kontakt z…

Źródło: Nowiny24

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze