KOSZMARNE ceny jajek! Jesienią przeżyjesz SZOK!

Zła wiadomość dla wszystkich miłośników jajek. Już na jesień należy się spodziewać znaczących podwyżek cen jaj. Dlaczego?

Jajka podrożeją

Od kilku miesięcy w Polsce systematycznie maleje liczba kur, co sprawiło, że wzrósł eksport jaj. Pierwszych podwyżek w cenach jajek należy się spodziewać już jesienią.

Przyczyny

Jak podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej, na ceny jajek będą miały wpływ dwa czynniki.

  1. Znaczny spadek kur w nie tylko w profesjonalnych kurnikach, ale także w mniejszych przydomowych hodowlach.
  2. Wzrost eksportu, na co wpływ ma pandemia koronawirusa.

Czytaj też: DRAMAT na rynku owocowym! Być może nie będzie cię już STAĆ na truskawki… ZNAMY CENĘ!

jajek
Pixabay

„Po pierwszych trzech miesiącach 2020 roku w profesjonalnych kurnikach pojawiło się aż o 16 proc. mniej ptaków niż w zeszłym roku. Co więcej, mieszkańcy polskich wsi utrzymujący niewielkie przydomowe stada mają o około pół miliona mniej kur. Takie zmniejszenie pogłowia musi doprowadzić do wzrostów cen jaj w długim terminie” – podkreśla dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz Katarzyna Gawrońska.

Ile będą kosztowały jajka?

Tego póki co nie wiemy. Wszyscy po cichu liczą, że w polskich hodowlach pojawi się więcej kur i problem zostanie rozwiązany.

Jak donosi PAP, Polska jest jednym z największych producentów jaj w całej Unii Europejskiej. Rocznie mamy ich około 570 tys. ton, z czego 70% trafia na rynek krajowy, a 30 na eksport.

Czytaj też: UWAGA na PODRÓBY polskich truskawek! Nie uwierzysz, jak NAS OSZUKUJĄ!

Źródło: O2

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze