Księżna Meghan i książę Harry są ZAŁAMANI! Wydali oficjalne oświadczenie…

Cały świat z zapartym tchem obserwuje to, co od kilku tygodni dzieje się w Australii. W szalejących tam pożarach zginęło już ponad 20 osób oraz miliony zwierząt…

Okrutny pożar

Mimo iż sytuacja jest naprawdę trudna, strażacy robią wszystko, żeby walczyć z siejącym spustoszenie pożarem. Niestety, wysokie temperatury i słabe opady deszczu, bardzo utrudniają im działanie.

Smutną sytuację obserwuje wiele światowych gwiazd, które skomentowały przykre doniesienia z Australii na swoim Instagramie. Na szczególną pochwałę zasługuje bez wątpienia zachowanie Seleny Gomez, która z własnej kieszeni przeznaczyła 5 milionów dolarów na walkę z pożarem.

Czytaj też: Selena Gomez PŁACZE na Instagramie! Fani znów się o nią boją!

Meghan i Harry są załamani

Sprawa nie jest też obojętna dla księżnej Meghan i księcia Harry’ego. Są tak bardzo poruszeni tym, co dzieje się w Australii, że wydali nawet oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Nasze myśli i modlitwy są skierowane do tych w całej Australii, którzy nadal mierzą się z niszczycielskimi pożarami. Jesteśmy porażeni coraz częstszym występowaniem tego typu klęsk żywiołowych (…). Ten globalny kryzys środowiskowy jest teraz opisywany jako ekobójstwo. Łatwo jest czuć się bezradnym, ale zawsze jest sposób, by pomóc” – napisali.

Co ciekawe, William i Kate również skomentowali sytuację w Australii, pokazując, że nie są obojętni na to, co dzieje się w tym kraju.

„Jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni informacjami o pożarach, które niszczą domy, majątki i dziką przyrodę w całej Australii. Nasze myśli i modlitwy są teraz ze wszystkimi ludźmi i społecznościami, które dotknęła ta katastrofa. Wysyłamy najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar tragedii oraz wspieramy strażaków, którzy nieustannie ryzykują życiem, aby ratować życie innych” – napisali Kate i William w swoim oświadczeniu.

Obie pary zachęciły też fanów do modlitwy w intencji Australii.

Czytaj też: Saudyjski ojciec aresztowany po tym, jak POBIŁ WŁASNE DZIECKO. Nie uwierzycie ZA CO! (WIDEO)

View this post on Instagram

Our thoughts and prayers are with those across Australia who are continuing to face the devastating fires that have been raging for months. From areas we are personally connected to such as the communities and people we visited in New South Wales in 2018, to the fires in California and parts of Africa, we are struck by the increasingly overlapping presence of these environmental disasters, including of course the destruction of the Amazon which continues. This global environmental crisis has now been described as Ecocide. It’s easy to feel helpless, but there’s always a way to help. To find out how you can lend your support, please see the links below to help as we have. https://fundraise.redcross.org.au/drr (@redcrossau) https://www.rfs.nsw.gov.au/about-us/fundraising (@nswrfs) https://www.cfa.vic.gov.au/about/supporting-cfa#donate-cfa Photo © @nswrfs / @dale_appleton / Jay Elai

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Źródło: Pomponik

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze