LATO 2020! Minister Szumowski JUŻ WIE, jak będą wyglądały WAKACJE!

Od kilku tygodni w Polsce panuje kwarantanna, która została na nas nałożona w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Mamy dopiero kwiecień i wszyscy liczą, że już około wakacji, wszystko wróci do normy…

Czy będziemy mogli podróżować?

Wiele osób ma nadzieję, że już za około 2-3 miesiące pandemia odejdzie w zapomnienie i część z nas będzie mogła udać się na upragnione wakacje. Ale czy tak się stanie, w obliczu tego, co się właśnie dzieje w naszym kraju i w reszcie świata?

Minister Łukasz Szumowski nie ma złudzeń. Wakacji w tym roku NIE BĘDZIE.

Czytaj też: Czy fala upałów POKONA PANDEMIĘ? Naukowcy już wiedzą!

wakacje
Pixabay

„O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia” – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski w RMF FM.

Oznacza to, że branża turystyczna poniesie gigantyczne straty finansowe, a my będziemy musieli dalej pozostać w swoich domach.

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

wakacje
Pixabay

Zdaniem Szumowskiego, plan stopniowego odmrażania gospodarki jest nam potrzebny, nie tylko po to, by ludzie mogli wreszcie zacząć zarabiać, ale też…

„Jeśli nie odmrozimy gospodarki, ludzie będą umierali nie na koronawirusa, ale na inne choroby, choroby rzadkie. Problem z epidemią jest taki, że nie ma żadnych danych, żeby ona miała skończyć się w lecie, na jesieni, żeby wygasła w jakiś cudowny sposób. W naszych założeniach musimy mieć perspektywę działań do powstania szczepionki” – powiedział w RMF FM.

Według ministra zdrowia, koszt „zamrożenia” państwa jest przeogromny i wynosi obecnie 10 mld złotych dziennie lub na dwa dni.

Czytaj też: Jak zwiększyć odporność podczas epidemii koronawirusa?

Źródło: Polskatimes.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze