Lubisz seks? Słusznie! Oto jego 10 najważniejszych zalet zdrowotnych

Stosunek płciowy to nie tylko źródło przyjemności, ale też wyraz uczuć do drugiej osoby. Seks jest zdrowy. Potwierdzają to wyniki badań naukowców. Wiemy, że pomaga łagodzić dolegliwości bólowe, zarówno ból głowy, jak i brzucha. Na tym lista zalet się nie kończy. Poznaj te zaskakujące.

Zwalcza trądzik
Osoby, które mają cerę problematyczną, powinny kochać się częściej. W ich przypadku trądzik prawdopodobnie jest wynikiem problemów hormonalnych. Seks reguluje poziom progesteronu u kobiet i testosteronu u mężczyzn. Poprawia krążenie krwi, organizm jest dotleniony, dzięki czemu skóra wygląda lepiej. Nie oznacza to oczywiście, że osoby z cerą trądzikową powinny zaniechać leczenia farmakologicznego.

Leczy infekcje — grypę i przeziębienie
Okazuje się, że uprawianie seksu 1-2 razy w tygodniu poprawia odporność na choroby takie jak grypa i przeziębienie. Cieszą się one o 30% wyższym poziomem immunoglobuliny A w organizmie niż osoby, które wcale tego nie robią. Zdaniem naukowców z Pensylwanii istnieje związek między seksem a funkcjonowaniem układu immunologicznego. Warto więc uprawiać seks zwłaszcza w okresie zwiększonego ryzyka zachorowania na przeziębienie i grypę.

Likwiduje problem nietrzymania moczu
Z tą przypadłością zmaga się ok.
30% kobiet. To wynik osłabienia mięśni dna miednicy. Żeby je wzmocnić, trzeba regularnie uprawiać seks. Stosunek płciowy to dla nich trening. Ponadto pozytywny wpływ na te mięśnie ma orgazm. Dlaczego? W jego trakcie występują skurcze mięśni.

Pozostałe zaskakujące zalety seksu:
* Łagodzi ból — zarówno bóle głowy, jak i migreny. Ulgę przynosi orgazm
* Obniża ryzyko rozwoju raka prostaty — seks poprawia funkcjonowanie narządów płciowych
* Reguluje cykle miesiączkowe — minimalizuje bóle towarzyszące menstruacji i przyspiesza jej koniec
* Zapewnia młody wygląd — to zasługa hormonów wydzielanych w trakcie seksu: estrogenów u kobiet i testosteronu u mężczyzn
* Redukuje stres — podczas seksu wzrasta poziom endorfin i oksytocyny – hormonów gwarantujących dobre samopoczucie
* Zapewnia zdrowy sen — pomaga się odstresować i zrelaksować
* Poprawia kondycję fizyczną — aktywność seksualna jest porównywalna do treningu na bieżni

PB

Zobacz też: Oto CO SIĘ STANIE, gdy na pół roku ZREZYGNUJESZ Z SEKSU

Źródło: womenshealth.pl
Źródło zdjęcia: pexels.com

Komentarze

Komentarze