Lustereczko powiedz przecie…Co Twoja skóra mówi o Twoim zdrowiu?#1

Nasza skóra odgrywa istotną rolę w ochronie ciała przed środowiskiem. Zjawiska takie jak zmiany pogody, centralne ogrzewanie i zanieczyszczenie środowiska nie wpływają na nas korzystnie, jak również wiele czynników związanych ze stylem życia, takich jak stres, palenie papierosów i niedobór snu, które mogą mieć wpływ na naszą skórę. Twoja skóra odzwierciedla, jak działa reszta Twojego ciała, zdrowa dieta dla twojej skóry = ogólnie promienny wygląd. Sprawdź co mówią o Tobie problemy skórne, których doświadczasz. Na pierwszy ogień:

#Sucha, matowa skóra

Jeśli Twoja skóra została zmaltretowana przez mroźną zimową pogodę lub zbyt długo przebywałaś na słońcu w okresie letnim, być może masz suchą, zmęczoną skórę, która może wymagać z opieki. Oprócz swojego ulubionego kremu nawilżającego, możesz sprawdzić, czy Twoja dieta nie wymaga poprawy.

Nawodnienie jest kluczem do zdrowej skóry, więc upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody. Pij alkohol z umiarem, ponieważ może to mieć działanie odwadniające, a ponadto może wpływać na sen, powodując zmęczenie oczu. Wybierz także opcje jedzenia o niskiej zawartości soli, aby zapobiec retencji płynów, które mogą powodować wzdęcia i opuchliznę u niektórych osób.

Tłuszcz jest niezbędnym składnikiem zdrowej skóry, oprócz przechowywania rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A, D i E , które również odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry. Włącz mono- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe jako część zbilansowanej diety, aby zwiększyć swoją skórę. Spróbuj dodać pokarmy, takie jak:

  • Garść niesolonych orzechów
  • Pół awokado
  • Porcja tłustych ryb
  • Łyżka oliwy z oliwek jako sos sałatkowy.

Ważne jest również spożywanie witamin i minerałów, ponieważ witamina C i cynk mogą odgrywać ważną rolę w zdrowiu skóry. Są zaangażowane w funkcję odpornościową, gojenie się ran oraz wzrost i utrzymanie zdrowej tkanki. Witamina C jest w wielu owocach i warzywach, natomiast cynk jest dostępny w wielu produktach spożywczych, takich jak mięso, produkty mleczne i zbożowe.

Jeśli Twój naturalny blask przybladł, poruszaj się, aby poprawić przepływ krwi i przywrócić kolor w policzkach. Ćwiczenie poprawia krążenie, pomagając krwi w dostarczaniu tlenu i składników odżywczych tam, gdzie są potrzebne i usuwaniu odpadów z komórek. Ponadto może być świetnym narzędziem do obniżania poziomu stresu, który może działać jako czynnik wyzwalający niedoskonałości skóry u niektórych osób.

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: thinkstock.com

Komentarze

Komentarze