Małysz PROSI o wsparcie! Polski mistrz ma…

Podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni, Adam Małysz zaapelował do swoich fanów o wsparcie. Poprosił ich o…

Apel Małysza

Adam Małysz dobrze wie, jak to jest być mistrzem. Choć lata swojej największej świetności ma już dawno za sobą, wierzy, że jego sukces może powtórzyć inny skoczek. Mowa o Dawidzie Kubackim.

Podczas 68. Turnieju Czterech Skoczni, Adam Małysz zaapelował do swoich fanów o wsparcie. Poprosił ich o to, żeby z całych sił dopingowali Dawidowi, ponieważ ma nadzieję, że…

„Wspierajcie Dawida, bo może zapisać kolejną piękną kartę w historii polskich skoków” – zaapelował po Turnieju Czterech Skoczni Adam Małysz.

Wybitny polski skoczek jest przekonany, że Dawida stać na naprawdę wiele i może nawet wygrać Puchar Świata!

Sukces za sukcesem

„Trzecie miejsce w Oberstdorfie, trzecie w Garmisch-Partenkirchen, drugie w Innsbrucku i wreszcie zwycięstwo w Bischofshofen, a na koniec triumf w klasyfikacji generalnej. 29-letni skoczek z Szaflar w 68. TCS dokonał wielkiej rzeczy i wygrał ten prestiżowy cykl jako trzeci Polak w historii, po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu” – wyliczają Sportowe Fakty WP.

Czytaj też: NIE żyje gwiazda serialu „Ojciec Mateusz”! Odeszła…

wsparcie
Instagram

Zdaniem Małysza, to niezwykłe, że Polacy wciąż triumfują w Turnieju Czterech Skoczni.

„To niesamowite, że podtrzymujemy tradycję polskich zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni. W poprzednich latach dwa razy wygrał Kamil, a teraz, po roku przerwy, Dawid. Fajnie by było, żebyśmy to kontynuowali” – powiedział.

Jaki jest kolejny cel Dawida Kubackiego?

Małysz śmiało przyznaje, że jest to walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kubacki zajmuje w niej obecnie piąte miejsce, a do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego traci równo 200 punktów.

„Myślę, że jest w stanie go dogonić. Na pewno będzie walczył, wie, że to może być jego sezon. Wygranie Turnieju Czterech Skoczni, jednej z najtrudniejszych imprez w kalendarzu, daje wielkiego kopa. Wydaje mi się, że Dawid będzie coraz stabilniejszy i będzie szedł po swoje. Nie każdy skok mu wychodzi, ale i tak w każdym odlatuje, skacze daleko. Po konkursie w Bischofshofen mimo zwycięstwa nie był zadowolony ze swoich telemarków. A to bardzo dobry objaw, bo pokazuje, że wciąż chce się poprawiać, dąży do perfekcji” – zaznaczył dyrektor PZN ds. skoków i kombinacji.

Czytaj też: FATALNE informacje! Gwiazda „Świata według Kiepskich” niestety…

Źródło: Sportowe Fakt WP

Zdjęcia: Instagram

 

Komentarze

Komentarze