To NAJLEPSZA propozycja na zdrowe i dietetyczne ŚNIADANIE! Mowa o…

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia niezależnie od diety, której jesteśmy. Ale walcząc z dodatkowymi kilogramami warto zwrócić uwagę na to co jemy. Najczęściej polecaną propozycją na śniadanie jest jajecznica. I wcale nie trzeba robić tradycyjnej na maśle czy boczku. Jajecznica bez użycia tłuszczu nie odbiega smakiem od tej tradycyjnej, a skuteczniej pomoże nam w pozbyciu się tkanki tłuszczowej. 

Taka beztłuszczowa jajecznica z dwóch jajek ma zaledwie 200 kalorii. Zatem można bez wyrzutów sumienia zadbać o zdrowe dodatki takie jak polędwica z kurczaka, szczypiorek, kurki czy pomidory. 

A jak ją przyrządzić? Możemy ja usmażyć na patelni teflonowej, którą trzeba dobrze nagrzać. Ten rodzaj patelni sprawia, że potrawy nie przywierają do jej dna więc bez obaw możemy bezpośrednio wbić na nią jajka. Należy tylko pamiętać o mieszaniu.

Druga propozycja to jajecznica na mleku. Wystarczy do wbitych na patelnie jajek dodać około 1 łyżki podgrzanego mleka, a gotowe danie zyska zupełnie inny smak.

Jest też coś dla posiadaczy kuchenek mikrofalowych. Wystarczy jajka wbić do naczynia żaroodpornego i wsadzić do mikrofali na 90 sekund, jednak co 30 sekund należy ją wyjąć i przemieszać.

Możliwości jest dużo. Wystarczy poeksperymentować. 

źródło: gotujmy.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

Komentarze

Komentarze