Najlepsze zioła przeciwwirusowe

Czy można walczyć z wirusami za pomocą ziół? Jak najbardziej! Zima to czas, w którym jesteśmy bardzo narażeni na różnego rodzaju infekcje. Jakie źródła stosować, by uchronić się przed wirusami?

pixabay.com

Dziewanna

Zdrowotne właściwości dziewanny znano już setki lat temu. W medycynie ludowej leczono tym ziołem kaszel i choroby dróg oddechowych. Potwierdzono badaniami, że składniki zawarte w kwiatach dziewanny niszczą wirusy grypy A i B. Warto stosować napar z kwiatów dziewanny, który należy zaparzać przez 15 minut. Po upływie tego czasu przecedzić i posłodzić miodem. W profilaktyce napój należy pić raz dziennie, a w przypadku trwającej infekcji – do 4 razy dziennie.

Czarny bez

Owoce czarnego bzu zawierają substancje, które hamują wnikanie wirusów grypy w komórki. Niezwykle popularny jest syrop z czarnego bzu, który łagodzi objawy infekcji, a dodatkowo obniża gorączkę.

Oregano

Olejek z oregano to skuteczny preparat przeciwko wirusom układu oddechowego. Wszystko dzięki zawartej w nim substancji zwanej karwakrol, która unieszkodliwia wirusy. Olejek działa niezwykle szybko – zwalcza wirusy już po godzinie od zażycia preparatu.

Lukrecja

Od wieków w medycynie chińskiej znany jest korzeń lukrecji przy zwalczaniu chorób wirusowych. Swoją skuteczność zawdzięcza związkom terpenoidowym, które zwiększają odporność na wirusy.

Nagietek lekarski

Dobroczynne działanie zioła znane jest już od XII wieku. Chociaż najczęściej używa się nagietka lekarskiego przy leczeniu wrzodów żołądka, uporczywych bólów głowy i bezsenności, wykazuje skuteczność również przy zwalczaniu rota i rinowirusów.

Zobacz również: Najlepsze zioła na TRAWIENIE – TOP 3

 

Źródło: sekrety-zdrowia.org

Komentarze

Komentarze