Naukowcy odkryli GŁÓWNĄ przyczynę OTYŁOŚCI! TO…

Amerykańscy naukowcy uważają, że główną przyczyną otyłości jest przejście z domowej kuchni do publicznych jadłodajni i lokali typu fast food. Niestety, jak pokazują badania, to miejsca, w których jadamy posiłki coraz częściej…

Jeśli spojrzymy na statystyki, zobaczymy, że wraz z rozprzestrzenianiem się miejsc oferujących pożywienie, zwiększa się liczba osób z otyłością. Nie każda restauracja zapewnia zdrową żywność. Niestety, coraz częściej jest wręcz przeciwnie!

Dlaczego warto gotować w domu?

Biorąc pod uwagę wybór, większość ludzi dokonuje złego wyboru i kupuje smaczne, ale niezdrowe pokarmy, zwłaszcza jeśli mówimy o przekąskach na lunch. Dzięki gotowaniu w domu ludzie po prostu wiedzą, co znajduje się na ich talerzu. Mogą kontrolować skład i wielkość porcji, aby określić jej zawartość kaloryczną. Problem w tym, że gotowanie w domu wymaga wysiłku i czasu, a ludzie bywają leniwi i chcą mieć wszystko od razu…

„To niezwykle ważne, jeśli chcemy zachować zdrowie. Dzięki gotowaniu w domu możemy też zaoszczędzić trochę pieniędzy” – mówią badacze.

Czytaj też: PRZEŁOM w badaniach nad otyłością! TYLE …% BMI dzieci DZIEDZICZĄ od rodziców!

Unsplash

Statystyki niepokoją

Statystyki pokazują, że w ciągu dnia, większość ludzi spożywa posiłki w miejscach publicznych – w barach lub restauracjach szybkiej obsługi.

Niestety, bardzo często jest tak, że w restauracji ludzie kończą posiłek deserem lub słodkim napojem, co bardzo rzadko zdarza się w przypadku obiadu w domu. Ten czynnik bardzo niekorzystnie wpływa na naszą wagę.

Czytaj też: Otyłość wśród nastolatków jest SZCZEGÓLNIE GROŹNA! Powoduje…

Źródlo: Livescience

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze