Naukowcy wymienili główne objawy koronawirusa u dzieci

Zespół światowych naukowców wymienił główne objawy koronawirusa u dzieci. Czy symptomy COVID-19 są u nich takie same, jak w przypadku dorosłych?

Główne objawy koronawirusa u dzieci

Głównymi objawami koronawirusa u dzieci są: gorączka, biegunka i wymioty. Naukowcy doszli do takich wniosków po przeprowadzeniu badań w czterech szpitalach w zachodnich Chinach. Wyniki ich pracy zostały opublikowane w publikacji „PLoS Medicine”.

Czytaj też: Do czego może doprowadzić PRZESADNE mycie rąk? Uważaj!

Objawy u dorosłych a objawy u dzieci

W przeciwieństwie do osób dorosłych, u których gorączka pojawiła się w mniej niż połowie przypadków zakażenia COVID-19, dzieci cierpiały na nią w 76 procentach przypadków. Ponadto, u 62 procent zakażonych dzieci stwierdzono silny kaszel, a u kolejnych 12 procent biegunkę i wymioty. Naukowcy zauważają, że problemy płucne u dzieci pojawiały się nieco później.

„Były obecne, ale miały początek w późniejszym czasie niż w przypadku dorosłych” – mówią eksperci w „PLoS Medicine”.

Stany zapalne

Eksperci już wcześniej zauważyli, że wiele dzieci z koronawirusem cierpiało z powodu stanów zapalnych. Według lekarzy, objaw ten przypominał chorobę Kawasaki. Później udowodniono, że na tle COVID-19 dzieci mogą rozwinąć śmiertelnie groźną burzę cytokin – niekontrolowane zapalenie, które prowadzi do uszkodzenia tkanek ciała.

Czytaj też: Jak PRAWIDŁOWO stosować środki antyseptyczne? Uważaj na…

Źródło: The Daily Telegraph

Zdjęcie: Unsplash

Komentarze

Komentarze