Nawyki NIEBEZPIECZNE dla Twojego zdrowia! Sprawdź to!

     Większość z tych czynności to nasze codziennie aktywności, pomyślelibyście, że mogą być niebezpieczne dla Waszego zdrowia? Sprawdźcie!

 

  • słuchanie zbyt głośnej muzyki –  nie bez powodu w naszych smartfonach pojawia się ostrzeżenie odnośnie głośności. W autobusie, w domu, w tramwaju – pamiętajcie żeby zwracać uwagę na to, by muzyka nie grała za głośno.
  • jedzenie przed telewizorem – badania dowiodły, że osoby jedzące przed telewizorem cierpią częściej na otyłość. Problemem jest to, że podczas konsumowania posiłku, skupieni na tym co jest w telewizorze, omijamy moment w którym żołądek jest pełny.
  • jedzenie nieumytych warzyw i owoców – związki chemiczne którymi pokrywane są owoce, mogą być bardzo szkodliwe. Pamiętajcie więc aby umyć je przed spożyciem!
  • zakładanie nogi na nogę – w przypadku kobiet uważane za bardzo eleganckie, ta pozycja jest niestety jednak bardzo niezdrowa! Prowadzi do powstawania żylaków. Siedząc w ten sposób mięśnie pleców są nierównomiernie obciążone, miednica skręcona, a cały kręgosłups skrzywiony.
  • noszenie komórki w kieszeni – telefony komórkowe emitują promieniowanie elektromagnetyczne, u mężczyzn moze to prowadzić np. do niepłodności. Jeżeli już musisz nosić telefon w kieszeni, skieruj go klawiaturą do ciała.
  • podpieranie brody – w pracy, w domu przy biurku, często mamy nawyk w którym podpieramy naszą brodę. Co się dzieje z naszą szczęką? Przeżywa prawdziwe katusze! Zaciskanie żuchwy prowadzi do erozji powierzchni szkliwa a nawet poluzowania się zębów!

 

Miejcie to na uwadze!

 

 

PJ

źródło: dailymail.co.uk, wikipedia.com, pixabay.

 

Komentarze

Komentarze