Nergal pokazał Jezusa ukrzyżowanego na p****ie! Twierdzi, że to tylko… (18+)

Adam Darski czyli Nergal to bardzo kontrowersyjna osoba, uznawany jest za satanistę.

Jak podaje jedna z radiostacji: „Adam Nergal Darski wielokrotnie powtarzał, że szatan jest dla niego bardzo ciekawą i romantyczną postacią. (…) „Kiedy zacząłem czytać o założeniach satanizmu, poczułem, że ten cały koncept jest wyzwalający.””*

 

Na jego instagramowym profilu przeczytamy taki ops:

 

Treści prezentowane na profilu mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, przestań mnie obserwować.

 

I takie właśnie podejście charakteryzuje muzyka grupy Behemoth, a także od niedawna barbera (zobacz TUTAJ).

Darski już kilka razy pokazywał w swoich mediach społecznościowych figurę ukrzyżowanego Jezusa na penisie(!). I ta właśnie sprawa trafiła do sądu. Rozprawa odbyła się  30 czerwca 2020 r. w Gdańsku.

 

Darski prezentuje rzeźbę – fot. facebook

 

Obecnie Nergal jest oskarżony o obrazę uczuć religijnych, za co grozi mu do dwóch lat więzienia. Mimo to Adam Darski pozostaje niewzruszony. Tłumaczy, że ta właśnie rzeźba to „przepiękny artefakt”.

 

„przepiękny artefakt”? fot. facebook

 

Nergal twierdzi też, że jego celem było rozbawienie ludzi, a nie obraza uczuć religijnych:

 

Nikt przecież nie idzie do sądu za to, że nie podobał mu się koncert czy jakieś przedstawienie… Jeśli filmik na Instagramie, zdjęcie jakieś, czy słaby performance obraża wasze uczucia religijne, to jak słaba musi być wasza wiara?**

 

W sprawie jeszcze nie zapadł wyrok. Jednak zachowanie Adama Darskiego pokazuje wysoki stopień cynizmu i lekceważenia ważnych dla innych ludzi wartości.

 

Zobacz też:  Krzysztof Krawczyk: „Żal rozrywa mą duszę i…”

 

fot. https://www.instagram.com/nergal69/?hl=pl

*cyt. antydario

**cyt.se.pl

Komentarze

Komentarze