Nie chciałabyś urodzić tam córki. Brutalne ataki to TAM codzienność!

Indie od długiego czasu zmagają się brutalnymi atakami na kobiety. Ofiarami padają zarówno małe dziewczynki, jak i te dorosłe. Co chwilę dowiadujemy się o wstrząsających sytuacjach, do których tam dochodzi. Czy Indie choć trochę radzą sobie z przemocą wobec kobiet?

 

 

W 2012 roku świat obiegła informacja o brutalnym gwałcie i morderstwie młodej studentki w Delhi. Sześciu pijanych mężczyzn w autobusie zaatakowało dziewczynę i towarzyszącego jej 28-latka. Oprawcy zaczęli bić parę metalowym prętem, a później po kolei gwałcić kobietę. Po wszystkim wyrzucili oboje z jadącego autobusu. Kobieta nie przeżyła.

 

Zobacz też: Ty też MOŻESZ PAŚĆ OFIARĄ oszustów Internetowych! Wszystko przez BLIK

 

Co prawda sprawcy, jak i kierowca pojazdu zostali aresztowani, jednak poruszone społeczeństwo wyszło na ulicę protestować. Ludzie domagali się zaostrzenia wyroków dla sprawców i zmiany w systemie prawnym. Wydawać by się mogło, że władze pod naciskiem oburzenia społecznego powinny popracować nad przemocą w kraju.  Sytuacje te miały miejsce 7 lat temu, czy rzeczywiście od tego czasu coś się poprawiło?

 

 

 

Co ciekawe, Indie figurują w międzynarodowym zestawieniu jako jeden z krajów o najniższym wskaźniku gwałtów – wszystko za sprawą niezgłaszania przestępstw. Optymistyczną rzeczą jest to, że statystyk wynika, że z roku na rok coraz więcej kobiet jednak idzie na policję. Dane te niestety nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji, tak naprawdę większość skrzywdzonych kobiet nadal milczy i nie pociąga sprawców do odpowiedzialności. Chociaż z tym stawianiem przed sądy też nie jest za kolorowo. Z danych rządowych wynika, że ze zgłoszonych gwałtów jedynie 1⁄4 z nich kończy się wyrokiem skazującym.

 

 

 

Czy kobieta w Indiach może czuć się bezpiecznie? Indie kompletnie nie radzą sobie z dbaniem o kobiety i egzekwowaniem kary wśród sprawców. Co przerażające, aż 98% oprawców, to osoby, z którymi ofiary są zaznajomione. Smutna diagnoza jest taka, że tamtejsze dziewczynki i kobiety nawet wśród bliskich nie mogą czuć się za bezpiecznie.. Przykładem może być między innymi sytuacja sprzed tygodnia: ciało zaginionej 12-latki zostało odnalezione 14 marca. Z przeprowadzonego śledztwa wynikło, że dziewczynka została zgwałcona przez swoich braci i wujka. Za śmierć dziewczynki odpowiedzialna była jej ciotka, która po wszystkim udusiła i obcięła głowę dziecku.

 

 

Źródło: BBC, tokfm, dailymail, wikipedia
Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze