Nie możesz się skupić? Oto 4 proste sposoby na poprawę KONCENTRACJI

Koncentracja to zjawisko polegające na świadomym skupieniu uwagi na konkretnej rzeczy, myśli, zjawisku, wydarzeniu lub obiekcie. Często wskutek różnych czynników pojawiają się problemy z koncentracją. Jak temu zaradzić? Oto jak poprawić koncentrację w 4 prostych krokach!

unsplash.com

Odpowiednia dieta

Podstawowym krokiem do polepszenia koncentracji jest wprowadzenie do diety produktów zawierających kwasy omega -3 i witaminę B. Warto wzbogacić dietę o produkty takie jak orzechy włoskie, ryby, tran, lub drożdże piwowarskie, w których zawarte są witaminy z grupy B łatwo przyswajalne przez organizm. Pomocne okazać się mogą również napoje – zielona herbata, yerba mate i czarna kawa. Więcej o dobroczynnych właściwościach kawy przeczytasz tutaj.

Sen

Należy również zadbać o sen. Odpowiednia ilość snu to podstawa. Dorosły człowiek powinien spać 7-8 godzin dziennie. Warto również zadbać o odpowiednie warunki do snu. Organizm najlepiej regeneruje się podczas spokojnych nocy. Postaraj się nie używać komputera, telefonu i nie oglądać telewizora co najmniej 30 minut przed położeniem się do łóżka. Warto ten czas poświęcić na relaks i medytację. Zadbaj również o wywietrzenie pokoju przed snem i postaraj się zapewnić w pomieszczeniu całkowitą ciemność. Więcej o tym, jak poprawić jakość snu przeczytasz tutaj.

Ćwicz pamięć

Ćwiczenie pamięci usprawnia także naszą koncentrację. Nasz umysł, podobnie jak nasze ciało, potrzebuje ćwiczeń, by uzyskać świetną kondycję. Na szczęście nad pamięcią można pracować w prosty sposób. Warto słuchać muzyki, zapamiętywać teksty i instrumenty występujące w danym utworze, prowadzić dziennik, a także stale uczyć się czegoś nowego. Więcej na temat ćwiczenia pamięci przeczytasz tutaj.

Przebywaj na świeżym powietrzu

Nasz mózg potrzebuje świeżego powietrza, by pracować efektowniej. Warto codziennie spacerować lub uprawiać ulubioną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Pamiętaj, że tlen to zdrowie i aktywność dla mózgu.  Jeżeli tryb pracy nie pozwala Ci na spacer, postaraj się jak najczęściej wietrzyć pomieszczenie, by dotlenić mózg i poprawić jego aktywność.

Komentarze

Komentarze