Nie żyje lider Budki Suflera! To…

Nie żyje lider Budki Suflera – Romuald Lipko. O śmierci 69-letniego muzyka poinformował zespół w nocy z czwartku na piątek. Artysta zmagał się z chorobą nowotworową.

Kim był Romuald Lipko?

Romuald Lipko to polski kompozytor, instrumentalista i autor tekstów. Ukończył podstawową szkołę muzyczną. Z liceum muzycznego został wydalony za udział w programie telewizyjnym. Od początku lat 70. Lipko był basistą, a później głównie klawiszowcem i kompozytorem w zespole Budka Suflera.

W 1978 przejął rolę lidera Budki Suflera po odejściu wokalisty Krzysztofa Cugowskiego (do 1984 r.). Jego największym sukcesem komercyjnym okazała się płyta „Nic nie boli, tak jak życie”, wydana w 1997 roku, która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie!

Czytaj też: Nie żyje Kirk Douglas. Wszyscy znaliśmy go z…

nie żyje
Instagram

Na oficjalnej stronie zespołu na Facebooku, pojawił się smutny wpis:

„Romuald Lipko nie żyje

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera”.

„Miał w sobie niesamowity dar i talent do pięknych melodii. To genialna postać, jeśli chodzi o muzykę rozrywkową” – powiedział o nim w TVN24 perkusista Budki Suflera – Tomasz Zeliszewski.

Lipko od kilku lat zmagał się z chorobą nowotworową. We wrześniu 2019 roku na oficjalnej stronie zespołu opublikował oświadczenie, w którym podziękował bliskim i fanom za wsparcie. Niestety, muzyk właśnie przegrał walkę z rakiem…

Czytaj też: NIE ŻYJE znany aktor! Niestety, to…

Źródło: Facebook, Wikipedia

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze