Nie żyje znany piosenkarz. Był uznawany za ikonę…

Kenny Rogers był uznawany za prawdziwą ikonę muzyki country. Niestety, artysta właśnie zmarł. Jak spędził ostatnie chwile swojego życia?

Kim był Kenny Rogers?

Kenny Rogers to amerykański aktor, piosenkarz, kompozytor, autor tekstów piosenek oraz fotograf krajobrazów. W 2013 został oficjalnie wprowadzony do Alei Sław Muzyki Country. Rogers był uznawany za jednego z najlepszych światowych artystów country. Był laureatem trzech nagród Grammy – w 1977, 1979 i 1987. Zadebiutował w połowie lat 50. XX wieku występując w zespole The First Edition. Światową sławę udało mu się jednak zdobyć dopiero w połowie lat 70., lansując m.in. przebój „Lucille”. Jednym z największych hitów Rogersa była piosenka „Lady”, którą napisał dla niego Lionel Richie.

Czytaj też: SZOKUJĄCE słowa Janusza Korwin-Mikkego o koronawirusie! „Dzięki niemu…”

Ostatnie lata działalności

Ostatnią płytę Rogers nagrał w 2013 roku. Dwa lata później ogłosił, że planuje wyruszyć w pożegnalną trasę koncertową, ale odwołał ją z uwagi na zły stan zdrowia. Ostatni koncert zagrał w 2017 roku.

Czytaj też: Koronawirus – jakie przedmioty należy dezynfekować i czym?

piosenkarz
IG

Życie prywatne

Rogers miał pięć żon i pięcioro dzieci. W 1997 roku poślubił Wandę Miller, z którą doczekał się bliźniaków – Justina Charlesa i Jordana Edwarda.

Czytaj też: Jak zwiększyć odporność podczas epidemii koronawirusa?

Artysta zmarł

Kenny zmarł 20 marca w wieku 81 lat w Colbert. Muzyk odszedł w otoczeniu najbliższej rodziny. Tuż przed śmiercią, artysta przebywał w hospicjum Sandy Springs. Co mu dolegało? Okazuje się, że gwiazdor zmarł z przyczyn naturalnych.

Kiedy odbędzie się pogrzeb?

W związku ze światową epidemią koronawirusa, uroczystości pogrzebowe będą miały charakter prywatny i będą na nich obecni jedynie najbliżsi gwiazdora.

Czytaj też: Epidemia koronawirusa w Polsce! Czy program 500 plus zostanie WYCOFANY?

piosenkarz
IG

Źródło: Fakt, Variety

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze