NIWELUJE ZABURZENIA LĘKOWE i NIEŚMIAŁOŚĆ u dzieci! Twoje dziecko powinno NATYCHMIAST zacząć…

Naukowcy z Uniwersytetu Montrealskiego przyjrzeli się danym dotyczącym 1492 prawidłowo rozwijających się dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Efekt był oszałamiający!

Kanadyjscy badacze udowodnili, że zorganizowana aktywność sportowa zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia u dzieci problemów emocjonalnych w wieku 12lat.

 

Okazało się, że dzieci biorące systematycznie udział w zajęciach sportowych miały były mniej nieśmiałe oraz lękliwe w porównaniu z rówieśnikami. Działo się to niezależnie od istniejących wcześniej  indywidualnych czy rodzinnych czynników ryzyka takich problemów- tłumaczy autor analizy Frederic N. Briere.

Ważne jest, żeby dziecko było aktywne fizycznie, ponieważ mniejsza podatność na zaburzenia emocjonalne w momencie przejścia ze szkoły podstawowej do szkoły średniej sprzyja społecznemu rozwojowi młodego człowieka.

 

ZOBACZ TEŻ:Te owady są agresywne! Zanim Twoje dziecko sięgnie po napój, sprawdz czy na butelce nic nie siedzi!

 

Każda dyscyplina sportu buduje więc pewność siebie, samodyscyplinę oraz asertywność. Szczególnie w wieku dorastania nastolatków, kiedy są oni bardziej narażeni na wpływy różnego środowiska  warto zagospodarować czas jakąś dyscypliną sportową.

 

Żródło:interiamamdziecko / pixabay

Komentarze

Komentarze