Wyliczył, ILE ZAKAŻONYCH POLAKÓW będzie w lipcu! Liczba ŚCINA Z NÓG

Zgodnie z przewidywaniami naukowców szczyt epidemii koronawirusa przypadnie w Polsce na lato. Takie prognozy przedstawił dr Franciszek Rakowski. Model, na którym pracował, powstał już 10 lat temu.

Franciszek Rakowski wraz z zespołem z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego opracował model przebiegu epidemii 10 lat temu. Wówczas dotyczył on grypy.

Zobacz: Lekarz: Jest GORSZY WIRUS niż COVID-19! Liczba zmarłych KŁUJE W OCZY

Założył on, że można go wykorzystać do innej choroby zakaźnej przenoszonej drogą kropelkową. Jest to schemat uniwersalny, który trzeba aktualizować, dopasowywać do badanej choroby, np. zmieniać wskaźnik zaraźliwości.

Na jego postawie Rakowski z zespołem opracował model matematyczny, który potrafi przewidzieć, jak zakażenie koronawirusem będzie przebiegać w Polsce (w jej częściach).

Co na jego podstawie ustalili naukowcy? Szczyt epidemii koronawirusa przypadnie na lipiec. Wtedy zachoruje około 1 miliona osób. Warunek jest jeden, to, co dzieje się teraz, pozostanie bez zmian. Z kolei na skuteczną i bezpieczną szczepionkę na koronawirusa trzeba poczekać 1,5 roku.

To tylko prognozy i założenia naukowców, które są obarczone błędem, ale dają pewien pogląd na to, co może się wydarzyć.

Zobacz też: Wie, KIEDY SKOŃCZY SIĘ PANDEMIA! Wirusolog podał LICZBĘ TYGODNI

Źródło: abczdrowie.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze