OBRZYDLISTWO! Tak wygląda zakażenie koronawirusem pod mikroskopem! (ZDJĘCIA!)

Brazylijskim naukowcom udało się uchwycić na zdjęciach moment zakażenia komórki koronawirusem. Fotografie zostały opublikowane na stronie internetowej Osvaldo Cruz Foundation (Brazylia).

Tak to wygląda naprawdę!

Naukowcy twierdzą, że na zdjęciach dokładnie widać moment, w którym wirus SARS-CoV-2 przenika do komórki i infekuje ją. Na obrazach widoczne są ciemne plamy, które przenikają do cytoplazmy komórki, wewnątrz której znajduje się jej rdzeń z materiałem genetycznym. Ostateczny obraz zawiera nagromadzenie cząstek patogenu w zainfekowanej komórce.

Czytaj też: Czy koty i psy mogą nas UCHRONIĆ przed koronawirusem? Lekarka z Hiszpanii odkryła, że…

Po wejściu do komórki, wirus zbliża się do zewnętrznej krawędzi jądra komórkowego, aby zainicjować infekcję. 

Cząstki koronawirusa (czarne) próbują dostać się do cytoplazmy komórki.  

mikroskopem

Cząsteczki wirusowe w komórce. 

Jak powstały te zdjęcia?

Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu mikroskopu elektronowego zdolnego do powiększania obiektów do dwóch milionów razy. Zdaniem ekspertów, fotografie zostały zrobione przypadkowo podczas badania replikacji wirusa. Fundacja wyjaśniła, że ​​komórki przedstawione na zdjęciu nie należą jednak do ludzi, tylko do małp, których materiał genetyczny jest często wykorzystywany do celów naukowych.

“Pokazane tutaj komórki nie były ludzkie, ale pochodziły od afrykańskiej zielonej małpy, rutynowo stosowanej w hodowlach komórkowych w laboratoriach” – wyjaśnili badacze.

Badanie dotyczyło replikacji wirusa Sars-CoV-2 i zostało przeprowadzone przez Déborę Barreto i Marcosa Alexandre Silvę z Laboratorium Morfologii Wirusowej i Morfogenezy oraz Fernando Mota, Cristiana Garcia, Milene Mirandę i Aline Matos z Laboratorium Układu Oddechowego.

Czytaj też: TO TU masz największe ryzyko ZŁAPANIA koronawirusa! Wcale NIE CHODZI o sklep ani o przychodnię!

Źródło: Analyticalscience.wiley.com

Zdjęcia: Analyticalscience.wiley.com

Komentarze

Komentarze