TO TU masz największe ryzyko ZŁAPANIA koronawirusa! Wcale NIE CHODZI o sklep ani o przychodnię!

Naukowcy opracowali listę miejsc, w których istnieje największe ryzyko zarażenia się koronawirusem… Są bliżej niż myślisz!

5 miejsce

Według ekspertów, piąte miejsce dotyczy “wyjścia na ulicę w celu wyrzucenia śmieci”. Pomimo stosunkowo niewielkiego ryzyka zarażenia się infekcją, zagrożeniem są cząsteczki wirusowe, które przez pewien czas mogą pozostać aktywne na uchwytach do kosza.

4 miejsce

Na czwartym miejscu uplasował się “spacer z psem”. Podczas wychodzenia z psem ludzka dłoń częściej dotyka poręczy, wejść i klamek drzwi. Ponadto, pies może mieć na sobie wirusa i przenieść go do domu.

3 miejsce

Trzecie miejsce to stacja benzynowa. Eksperci twierdzą, że pistolet dozujący paliwo, po który codziennie sięgają setki osób, jest prawdziwym siedliskiem infekcji.

Czytaj też: Czy koty i psy mogą nas UCHRONIĆ przed koronawirusem? Lekarka z Hiszpanii odkryła, że…

ryzyko
Pixabay

2 miejsce

Na drugim miejscu uplasowały się sklepy spożywcze. Aby uchronić się przed infekcją, lekarze zalecają:

  • noszenie w nich rękawiczek
  • noszenie masek ochronnych
  • przecieranie środkami antyseptycznymi uchwytów wózków
  • kupowanie zapakowanych produktów
  • dotykanie jak najmniejszej ilości przedmiotów, zwłaszcza foliowych torebek

1 miejsce

Eksperci przyznali pierwsze miejsce w rankingu aptekom. Według nich, głównym niebezpieczeństwem aptek jest to, że „z definicji chodzą tam niezbyt zdrowi ludzie”.

Wcześniej chińscy naukowcy określili odległość w jakiej dochodzi do rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem COVID-19. Wynosi ona cztery metry.

Eksperci badali przenoszenie wirusa i odkryli, że cząsteczki kropelek pozostają w powietrzu przez kilka godzin. Stwierdzono również, że większość cząstek koronawirusa osiadła na podłogach oddziałów szpitalnych. Wysokie poziomy ich koncentracji stwierdzono na powierzchniach łóżek, klamek i pojemników na śmieci, a także na podeszwach obuwia personelu medycznego.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Źródło: BBC, Lenta

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze