Odmówili kobiecie cesarki… dziecko zostało KALEKĄ.

Do tragicznego wydarzenia doszło w 2013 roku w Białej Podlaskiej. Wszystko wskazywało, że kobieta powinna urodzić dziecko przy pomocy cięcia cesarskiego. Lekarze uznali jednak, że najlepszy będzie poród siłami naturalnymi. W rezultacie podjętej decyzji dziecko jest kaleką.

 

 

Zobacz także: Nie chciałabyś urodzić tam córki. Brutalne ataki to TAM codzienność!

 

 

Jak podaje radiozet: „Andrzej K. spowodował u dziecka złamanie kości ramiennej oraz uszkodzenie lewego splotu ramiennego. Dziecko do końca życia będzie niepełnosprawne.”. Doprowadzony przed sąd lekarz w ubiegłym czerwcu usłyszał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata za swoje zaniedbanie.  Wyrok ten nie był jednak prawomocny, dlatego też został zaskarżony do sądu apelacyjnego gdzie decyzja została podtrzymana. Oprócz wyroku w zawieszeniu, mężczyzna musiał wypłacić rodzinie 35 tys. zadośćuczynienia i przez 2 lata nie może wykonywać zawodu w placówkach medycznych.

 

 

 

Matka chłopca -w radiu zet – tak komentowała nieszczęście rodziny: „Nasz syn ma rehabilitację w przedszkolu, potem prywatnie, a w końcu w domu przez 2-3 godziny. Tak jest codziennie. Najgorsze jest, że on ćwiczy i myśli, że wreszcie wyzdrowieje, a nie ma na to żadnych szans.”

 

 

Źródło: radiozet, popularne
Źródło zdjęcia: pixab

Komentarze

Komentarze