Owsiak UJAWNIŁ szokującą prawdę! „To przechodzi wyobrażenie!”

Wczoraj odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcję zaangażowały się miliony osób, zarówno z Polski, jak i spoza granic naszego kraju. Ile pieniędzy zebrano? Jurek Owsiak podsumował to krótko: „To przechodzi wyobrażenie!”.

Na co zbierano pieniądze?

Hasło tegorocznego finału to „Wiatr w żagle”, a Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Astronomiczne kwoty

Mimo iż liczenie pieniędzy wciąż trwa, wiadomo już, że po raz kolejny padł rekord WOŚP.

„To, co się dzieje, przechodzi wszelkie wyobrażenie!” – powiedział Jurek Owsiak na konferencji prasowej w niedzielę wieczorem, podsumowując wstępnie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj też: TO przekazały na WOŚP gwiazdy! Niektóre były naprawdę hojne!

prawdę
Instagram

Ile jak dotąd zebrano?

Tylko do północy, kwota przekroczyła 115 mln zł (a dokładnie 115 362 894 zł)! Wiele wskazuje więc na to, że po raz kolejny padnie rekord! Dodajmy, że w zeszłym roku o północy deklarowana kwota wyniosła 92 mln zł.

Kiedy poznamy ostateczną kwotę?

Okazuje się, że nieprędko, bo dopiero 8 marca, czyli w Dniu Kobiet.

„Liczenie cały czas trwa, a ostateczną kwotę poznamy 8 marca. Zbieramy cały czas na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. To trwa” – mówił Jerzy Owsiak na wieczornej konferencji.

Pomoc dla Australii

Owsiak dodał, że podczas tegorocznej edycji Orkiestry pieniądze zbierane są także w Australii na walkę z szalejącymi tam pożarami.

Czytaj też: Księżna Meghan i książę Harry są ZAŁAMANI! Wydali oficjalne oświadczenie…

prawdę
Instagram

Źródło: Wiadomosci.wp.pl

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze