Palisz papierosy? 20 maja PRZEŻYJESZ SZOK!

Przynajmniej, jeśli palisz tylko i wyłącznie te mentolowe…

Nowe zasady

Już 20 maja wejdą w życie nowe zasady dotyczące palenia papierosów. W tym dniu ze sklepowych półek znikną papierosy o smaku mentolowym. Czemu ma to służyć? Działanie to podjęto w całej Unii Europejskiej i ma ono zniechęcić ludzi do palenia. Przynajmniej tych, którzy palą tzw. mentole.

Czytaj też: TAK się kończy ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW w ciąży! (WSTRZĄSAJĄCE zdjęcia dziecka!)

papierosy
Pixabay

Już ich nie kupisz

20 maja w sklepach i innych punktach sprzedaży wyrobów tytoniowych nie będzie już można kupić papierosów mentolowych i smakowych np. tzw. z kulką. Mimo iż przepis został uchwalony już w 2014 roku, ma wejść w życie dopiero teraz. Niestety, inicjatywa ta wciąż budzi wśród wielu ludzi kontrowersje, a nawet wyraźny sprzeciw.

„Większość Polaków negatywnie ocenia ten zakaz. Po pierwsze, uważają, że jest to pewne ograniczenie wolności wyboru, a po drugie nie bardzo wierzą, że wpłynie to na zachowania związane z paleniem” – powiedziała w rozmowie z agencją Newseria Biznes prof. Dominika Maison, dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Ilu Polaków pali papierosy?

Jak pokazują badania, w Polsce papierosy pali ok. 9 mln ludzi. Nawet połowa z nich preferuje papierosy mentolowe. Czy dzięki nowej ustawie, w ogóle przestaną palić czy przerzucą się na tradycyjne papierosy? To się wkrótce okaże.

Czytaj też: Naukowcy alarmują! Palenie PODCZAS CIĄŻY może doprowadzić do…

Źródło: O2

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze