TAK się kończy ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW w ciąży! (WSTRZĄSAJĄCE zdjęcia dziecka!)

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z piciem alkoholu i zażywaniem narkotyków w czasie ciąży. Zobaczcie, jak drastyczne konsekwencje może to mieć dla dziecka.

Ciąża a narkotyki

Pewna 35-letnia kobieta nic sobie nie robiła z tego, że jest w ciąży i mimo swojego „odmiennego” stanu, piła alkohol i zażywała narkotyki. Jej codzienność wypełniały crack, marihuana i alkohol. Skutki okazały się wręcz katastrofalne. Kobieta urodziła dziecko, które w niczym nie przypominało normalnego, zdrowego noworodka. Maluszek urodził się z poważną deformacją twarzy oraz ciała. Wkrótce po porodzie zmarł.

Czytaj też: SZOK! Norweżka urodziła dziecko z trąbą słonia?! (FOTO!)

narkotyków

narkotyków

Wpływ używek na ciążę

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, w którym powinna ona szczególnie o siebie dbać. Niestety, nie wszystkie przyszłe mamy mają na uwadze zdrowie swoje oraz swojego dziecka. Narkotyki, takie jak marihuana, kokaina i metamfetamina są bardzo szkodliwe dla rozwoju płodu. Stosowanie tego typu używek, zwłaszcza w połączeniu z substancjami takimi jak kofeina i alkohol, może mieć trwały wpływ na zdrowie nienarodzonego dziecka.

Badania pokazują, że zażywanie narkotyków i innych używek w czasie ciąży, ma bezpośredni wpływ na płód. Jeśli palisz papierosy, pijesz alkohol lub spożywasz kofeinę, żyjący w tobie płód też to robi. Jeśli palisz marihuanę lub zażywasz metamfetaminę, obecny w tobie płód również będzie ponosił zgubne skutki przyjmowania tych niebezpiecznych narkotyków. Tak samo, gdy jesteś uzależniona od kokainy. Nadużywanie tej niezwykle uzależniającej substancji, naraża na poważne niebezpieczeństwo nie tylko ciebie, ale także twoje dziecko. Konsekwencje używania kokainy obejmują zawały serca, niewydolność oddechową, udary i drgawki. Te zagrażające życiu problemy zdrowotne możesz również przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku.

Czytaj też: Dziecko-słoniątko to PRZY TYM nic! Ta kobieta URODZIŁA…

narkotyków
Unsplash

Ryzyko wad wrodzonych

Przyjmowanie narkotyków w czasie ciąży zwiększa również ryzyko wad wrodzonych, wcześniactwa, urodzenia dziecka z niedowagą i martwych urodzeń. Udowodniono, że kontakt z narkotykami, takimi jak marihuana oraz z alkoholem przed porodem, powoduje problemy z zachowaniem we wczesnym dzieciństwie. Środki te mogą również wpływać na pamięć dziecka. Ponadto, niektóre ustalenia wskazują, że dzieci urodzone przez kobiety, które używają kokainy, alkoholu lub tytoniu w czasie ciąży, mogą mieć zmiany w strukturze mózgu, które będą się utrzymywały nawet we wczesnym okresie dojrzewania.

Czytaj też: Wchodzisz NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Ta kobieta z Indii urodziła… (FOTO)

narkotyków
Unsplash

Które narkotyki mają najpoważniejsze konsekwencje dla płodu?

Przyjmowanie prawie każdego narkotyku podczas ciąży może mieć poważne konsekwencje dla płodu. Na przykład, dzieci narażone na kokainę mają tendencję do posiadania mniejszych głów oraz niższego IQ. Mają też większe ryzyko wad wrodzonych, które wpływają na drogi moczowe lub serce. Kokaina może również spowodować udar u nienarodzonego płodu, powodując uszkodzenie jego mózgu, a nawet śmierć.

Zażywanie kokainy lub metamfetaminy, zwiększa ryzyko poronienia we wczesnej ciąży. Na późniejszych etapach ciąży, narkotyki te mogą powodować przedwczesny poród i niską masę urodzeniową dziecka. Ponadto, noworodki urodzone z takich matek są bardziej marudne i drażliwe a także mają trudności z karmieniem.Kobiety, które palą w ciąży marihuanę, są narażone na większe ryzyko przedwczesnego porodu i niskiej masy urodzeniowej dziecka. Palenie tytoniu może zaś powodować opóźnienia rozwojowe u dziecka.

Jeśli połączymy wszystkie te narkotyki razem i dodamy jeszcze do nich alkohol, ryzyko jest katastrofalne, co możecie zobaczyć na załączonym obrazku.

Czytaj też: 20-letnia kobieta urodziła dziecko Z DWIEMA GŁOWAMI! (MOCNE ZDJĘCIA)

narkotyków
narkotyków
Unsplash

Źródło: WEBmd, Chancesofhope.com

Zdjęcia: Chancesofhope.com, Pixabay, Pexels

Komentarze

Komentarze