Popularna przekąska WYCOFANA ze sprzedaży w LIDLU! Przeczytaj, o który PRODUKT chodzi i DLACZEGO go wycofano?

Polacy bardzo chętnie robią zakupy w Lidlu i jest to jedna z najbardziej popularnych sieci dyskontów w naszym kraju.

W Lidlu kupimy zarówno produkty znanych i lubianych firm, jak i te marki własnej. Często zresztą są one bardzo dobrej jakości i wyprodukowane przez renomowane zakłady.

Teraz jednak sieć wycofała ze sprzedaży popularną przekąskę. Wielu z nas lub pochrupać coś słonego i właśnie produkt z tej grupy znalazł się na „czarnej liście”.  Co ciekawe, w żadnym stopniu nie jest wadliwy czy zepsuty. Chodzi to jednak o obecność substancji, której nie podano w składzie.  Ten „niebezpieczny” składnik to mąka pszenna, która może być groźna dla osób uczulonych na gluten. W komunikacie sieci sklepów Lidl czytamy:

 

„Klienci z nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu i zastosować się do komunikatu, ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem” 

 

Objawy, jakie mogą towarzyszyć nie tolerowaniu glutenu i produktów zawierających pszenicę to między innymi: dolegliwości żołądkowe – wzdęcia, zaparcia, uczucie pełności, biegunki, bóle brzucha. Do tego dojść mogą zupełnie niespecyficzne objawy takie jak drętwienie rąk i nóg, do tego skurcze mięśni, bóle stawów, bóle głowy, złe samopoczucie, brak energii; wypryski na języku lub zaczerwienienie.  Nadwrażliwość na gluten może wystąpić w każdym wieku i nie jest jednoznaczna z celiakią, która całkowicie wyklucza spożycie glutenu. jednak nawet takie uczulenie na gluten może być kłopotliwe i niepokojące.

 

To dlatego nie podanie w składzie informacji o zawartości pszenicy jest tak ważne, że Lidl zdecydował się na wycofanie produktu. Chodzi o „Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym” (tutaj) w opakowaniach o masie 250 gram. Osoby, które są uczulone na gluten mogą zwrócić przekąskę bez konieczności okazywania paragonu.

 

„Ze względu na powyższe zapraszamy do zwrotu artykułu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu”

 

Pozostali konsumenci mogą zjeść orzeszki bez żadnych przykrych konsekwencji.

Czytaj także: Nowa OFERTA w sklepach LIDL! Nie zgadniesz jakie PRODUKTY teraz tam KUPISZ?!

Komentarze

Komentarze