Twoje POSTANOWIENIE NOWOROCZNE jest związane z DIETĄ? Przeczytaj koniecznie i nie psuj sobie humoru!

Koniec grudnia i początek stycznia to czas na przygotowanie się do nieuchronnego ataku propagandy przemysłu dietetycznego. Potworne, niekończące się artykuły o diecie i tym, jak przyswajając codzienną miksturę jarmużu, organicznych przypraw i WD40 sprawią, że będziesz zupełnie nową osobą, a wszystko to z tym magicznym składnikiem: poczuciem winy.

To wszystko bzdury i musimy pamiętać, że diety nie działają, ale jesteśmy winni, że czujemy się winni. Zobaczymy te same rady, co w ubiegłym roku, ubrane w nowe słowa, ale wszystkie są w zasadzie tymi samymi książkami, DVD, blogami i planami dietetycznymi. Nawet zabawne, skromne zmiany w stylu życia, w których utrata wagi jest celem, to po prostu dieta w nowych, fantazyjnych spodniach.

Pogoń za utratą wagi najczęściej prowadzi do redukcji masy ciała. Utracona waga jest ostatecznie odzyskiwana, czasami z nieco dodatkowym balastem. Niemal każdy może schudnąć na diecie, ale nie na dłuższą metę. Firmy dietetyczne zarabiają pieniądze, ponieważ ich produkt zawodzi.

Ale co, jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie? Umożliwienie firmom zajmującym się dietą poczucia winy w kierunku zmiany stylu życia nigdy nie jest dobrym pomysłem, a czasami utrata wagi nie jest możliwa, szczególnie jeśli cierpisz na chroniczny stan zdrowia, na który nie masz wpływu. Niektórzy z nas decydują się na priorytety innych rzeczy w naszym życiu i to też jest uzasadnione. Zawstydzanie ciała i poczucie winy mogą nas stresować, a stres jest szkodliwy dla naszego zdrowia, niezależnie od tego, kim jesteśmy.

Można się bezpiecznie założyć, że branża dietetyczna nie zacznie zachęcać do niczego, co może sprawić, że wszyscy poczujemy się szczęśliwsi i bezpieczniejsi w najbliższym czasie, ponieważ, jak mówi Jean Kilbourne, „osoba, która czuje się szczęśliwa i bezpieczna, nie jest będzie bardzo dobrym konsumentem „.

Mając to na uwadze, oto niektóre z zachęcających do radości, odrzucających dietę rzeczy do rozważenia w tym Nowym Roku:

#Szczupły wygląd nie jest miarą wartości nikogo . Podobno pozytywne mantry, takie jak „silny jest chudy”, wciąż mają pierwszeństwo, ale już niedługo!

#Pomyśl o radosnych rzeczach, które możesz dodać do swojego życia, a nie o rzeczach, które możesz zabrać.

#Czytaj na temat lęku ciała, akceptacji ciała i zdrowia w każdym rozmiarze.

#Znajdź rodzaj ćwiczeń lub ruchów, które lubisz. Tańcz w kuchni jak nikt oprócz kota nie patrzy. Celem jest przyjemność, nic więcej.

#Znajdź czynności, które sprawią, że poczujesz się dobrze  – nawet jeśli uważasz, że nie powinieneś ich wykonywać, dopóki nie będziesz chudszy i / lub sprawniejszy.

#Znajdź społeczność, w której czujesz się komfortowo, omawiając problemy z wizerunkiem ciała. Wstyd i poczucie winy rozkwitają w izolacji. Możesz czuć się samotny, ale będziesz zaskoczony, jak wiele osób czuje się tak samo jak ty i jak niesamowite jest bycie słyszanym i rozumianym.

#Zmęczony, stary tekst „Nowy Rok, Nowy Ty” to złocona bzdura. Nikt nie kwitnie z gigantycznymi, niemożliwymi do osiągnięcia celami. Jesteś wadliwym, ale i bajecznym człowiekiem, tak jak wszyscy inni.

#Pamiętajcie, że dopóki nie żyjemy w surowej izolacji od innych ludzi i społeczeństwa, jesteśmy otoczeni wiadomościami każdego dnia, które zmuszają nas do niezadowolenia z samych siebie. To nie twoja wina. Bądź dla siebie dobry. Jesteś naprawdę tego wart!

DB

Źródło: independent.co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze