Poznaj już dziś – 6 powodów, dla których Twoje Włosy są suche i łamliwe oraz super sposoby na poprawę ich kondycji!

Każdy chce mieć miękkie, jedwabiste włosy, a branża pielęgnacji włosów to wielomilionowy biznes. Suche, łamliwe włosy mogą być spowodowane przez coś tak prostego, jak pogoda lub rutynowa pielęgnacja włosów, ale może to być również znak, że nie dostajesz odpowiednich składników odżywczych do swojej diety, lub też Twój stan zdrowia jest w nienajlepszej formie. Oto 6 powodów, dla których Twoje włosy mogą być suche i łamliwe oraz jak zmienić styl życia, aby zmienić je w zdrowe i szczęśliwe – bo jesteś tego warta!

  1. Twoje nawyki pielęgnacyjne

Nawyki pielęgnacyjne, takie jak nadmierne mycie, mogą usuwać naturalne oleje potrzebne do utrzymania miękkich i wilgotnych włosów. Oprócz tego, farby do włosów zawierające ostre chemikalia mogą natychmiast uszkodzić włosy i pozostawić je suchymi i łamliwymi. Jeśli jesteś seryjną użytkowniczką suszarki lub prostownicy do włosów, może to zintensyfikować suchość włosów poprzez przedłużoną ekspozycję na ciepło.

  1. Czynniki środowiskowe

Stała ekspozycja na słońce lub wiatr oraz spędzanie dużej ilości czasu w wodzie może również wpływać na stan Twoich włosów! Spróbuj nosić czapkę, jeśli ciągle przebywasz na słońcu lub czepek pływacki, jeśli spędzasz dużo czasu w wodzie, aby Twoje włosy wyglądały jak najlepiej.

  1. Niedożywienie

Niedożywienie występuje wtedy, gdy organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości substancji odżywczych z powodu złej diety. Poziom składników odżywczych w organizmie może odgrywać dużą rolę w zdrowiu włosów, a pod względem uszkodzenia włosów, niedożywienie plasuje się tam z wysoką temperaturą i uszkodzeniami chemicznymi.

  1. Zespół Menkesa

Zespół Menkesa to poważna choroba spowodowana niedoborem genetycznym. Zespół Menkesa zapobiega prawidłowej absorpcji miedzi w ciele, co wpływa na strukturę kości, skóry i włosów. Suche włosy są niewielkim, ale godnym uwagi objawem zespołu Menkesa.

  1. Niedoczynność tarczycy

Tarczyca znajduje się z przodu szyi i wytwarza hormon odpowiedzialny za sposób, w jaki organizm przetwarza białka i energię. Niedoczynność tarczycy występuje wtedy, gdy tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości tego hormonu. Suche włosy są jednym z symptomów wraz ze zmęczeniem, otyłością, depresją i bólem mięśni / stawów.

  1. Niedoczynność przytarczyc

Gruczoły przytarczyczne pomagają kontrolować zużycie i usuwanie wapnia. Niedoczynność przytarczyc występuje wtedy, gdy przytarczyce nie wytwarzają wystarczającej ilości parathormonu. Może to być spowodowane uszkodzeniem gruczołów podczas operacji głowy lub szyi, a objawy obejmują suchość skóry i włosów, kataraktę i skurcze mięśni.

Podsumowując …

Suche włosy mogą być spowodowane prostymi czynnikami środowiskowymi lub rutynową pielęgnacją włosów, a w takich przypadkach zmiany stylu życia, dobra dieta i suplementy do pielęgnacji włosów mogą przywrócić Ci ich lśniący i zdrowy wygląd. Suche i łamliwe włosy mogą być również oznaką większego wewnętrznego problemu, a więc zwracanie uwagi na kondycje Twojej fryzury może nie tylko pomóc Ci świetnie wyglądać, ale także świetnie się czuć w środku.

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: vkool.com

Komentarze

Komentarze