PRZEŁOMOWE słowa Szumowskiego! „Za tydzień-dwa…”

Wszyscy z nas z utęsknieniem czekają na moment, w którym nie trzeba będzie już nosić maseczek. Podczas ostatniej konferencji z udziałem prasy, minister zdrowia Łukasz Szumowski zdradził, że będzie to możliwe…

Krzywa się spłaszcza

Jak pokazują najnowsze dane, mamy do czynienia ze stopniowym spłaszczaniem się krzywej zachorowań na koronawirusa w Polsce. Czy to oznacza, że nadchodzi kres epidemii?

„Jestem daleko od tego. Mamy etap wypłaszczenia się krzywej zachorowań i niewielkiej tendencji spadkowej, ale jak widzicie państwo po kopalniach na Śląsku, takie ogniska mogą wybuchnąć w każdej chwili, jeżeli nie będziemy jednak tego reżimu trzymać – jeżeli te zasady, choćby które są wprowadzone w szpitalach, gdzie wiemy, że pacjent zanim trafi na stół musi być przebadany, że personel powinien się badać przy jakichkolwiek wątpliwościach. To pokazuje, że my ten reżim sanitarny będziemy mieli cały czas” – odpowiedział Szumowski.

„Epidemia nie znika, być może mamy dołek w przebiegu tej epidemii, ale z drugiej strony wykorzystajmy to do pracy na rzecz pacjentów zupełnie innych niż COVID, gdzie przecież oni cały czas czekają na to, żeby to wszystko ruszyło” – podkreślił.

Czytaj też: DRAMATYCZNE słowa Szumowskiego! „NIE MAM PEWNOŚCI czy…”

Szumowskiego
Pixabay

Kiedy zdejmiemy maseczki?

Szumowski zapytany termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek, odpowiedział, że „jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną”.

Dodał, że ta decyzja zostanie podana w ciągu tygodnia do dwóch.

Czytaj też: Górniak ODPOWIEDZIAŁA Szumowskiemu! „SPOTKAJMY się…”

Źródło: WP

Zdjęcia: YouTube, Pixabay

Komentarze

Komentarze