Pojedynek na spoty Trzaskowski kontra Duda! Zobacz, który jest lepszy? (VIDEO)

Komitety wyborcze dwóch głównych kandydatów pokazały nowe spoty wyborcze.

Co ciekawe obydwa spoty są realizacją tzw. kampanii negatywnej. W takiej kampanii chodzi nie o to, by pokazać swoje zalety. Cel jest taki, by zdyskredytować przeciwnika – wypunktować jego wady, słabość programu czy niechlubną przeszłość.

 

Kilka dni temu na youtubowym kanale Prezydenta Andrzeja Dudy pojawił się spot wyborczy, w którym narratorem jest sama Polska. Mówi ona o tym, że Rafał Trzaskowski ma opinię leniuszka, że w czasie pandemii koronawirusa poszedł na zwolnienie z… przemęczenia. Pokazuje też, że katastrofę ekologiczną w oczyszczalni Czajka uznał za usterkę. Polska mówi:

 

Cześć Rafał, to ja, Polska.
Słabo się znamy. Fajnie, że teraz ruszyłeś zwiedzać. Złośliwi mówią, że jesteś gotów pracować 4 tygodnie, by potem 5 lat nic nie robić.
Jestem przekonana, że to niepotrzebna złośliwość, acz masz reputację leniuszka.

 

 

 

Na odpowiedź Rafała Trzaskowskiego nie trzeba było długo czekać. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zaprezentował ciekawy filmik. Główną postacią jest „Andrzej”, któremu kończy się umowa o pracę i przechodzi ocenę pracowniczą.

 

– Jesteś już z nami pięć lat… – zaczyna jedna z „rekruterek”
– Tak, to było niezapomniane pięć lat, co? – mówi „Andrzej”
– Słuchaj, Andrzej, mam tutaj taką listę. Rozpoczynając z nami współpracę, miałeś wiele pomysłów. Miały usprawnić działanie firmy, przynieść wszystkim jakieś korzyści. Chcielibyśmy zapytać o tę listę.

 

 

Spot Andrzeja Dudy jest bardzo sprytnie zmontowany i ma ciekawą, lekko ironiczną treść.

A koeli propozycja Rafała Trzaskowskiego miała być karykaturą Andrzeja Dudy – jest jednak przerysowana i co gorsza, wcale nie zabawna.

 

A Wam który spot przypadł do gustu?

 

 

fot. twitter/wsieci24.pl

Komentarze

Komentarze