Szok! To o TYM śpiewa mała ZUZA Jabłońska! (VIDEO)

Zuza Jabłońska to finalistka The Voice Kids.

W programie mogliśmy oglądać ją od jesieni 2017 r., gdy miała 14 lat. Obecnie Zuza ma 16 lat, wygląda nieco poważniej, ale nadal jest młodziutką dziewczynką. I dlatego jej najnowsze nagranie zaskakuje.

 

Mała i mniejsza

Koleżanka z programu The Voice Kids, Roksana Węgiel jest jeszcze młodsza bo ma 14 lat. Mimo to Roxy – po sukcesie piosenki „Anyone I want to be” i wygranej podczas Eurowizji Junior – idzie jak burza.

Starsza o dwa lata Zuza znacznie spokojniej, ale konsekwentnie prowadzi swoją karierę. Pokazuje też znacznie większą dojrzałość.

 

W twarz

Już w piosence „Powiedz mi to w twarz” Jabłońska zwróciła uwagę na problem braku akceptacji wśród rówieśników oraz hejtu. W tekście pojawia się kwestia dostosowania do innych:

 

„Gdy patrzysz tak na mnie
Łamiesz szyfr
Znów mówisz, że muszę być jak Ty

 

A także zachęta do konfrontacji, zamiast niedomówień i obgadywania za plecami:

 

Powiedz mi to w twarz
Tak bezimiennie rań i walcz”

 

Co gra Zespół Tourette’a?

Choć tak młoda, Zuza Jabłońska prawdopodobnie sama zetknęła się z brakiem akceptacji. Wokalistka bowiem cierpi na rzadką chorobę – Zespół Tourette’a. Jest to zaburzenie nerwowe, które objawia się występowaniem tików, mruganiem, różnymi grymasami, a także np. trudnościami z koncentracją.

Czytaj też: Tak wygląda Majka JEŻOWSKA! Wykluczyła z diety JEDEN składnik!

 

O TYM zaśpiewała mała Zuza

Więc choć Zuza Jabłońska ma zaledwie 16 lat, to nie jest już taka mała. A z pewnością wykazuje się wielką dojrzałością.

Na video do najnowszej piosenki Jabłońskiej pt. „Wisła” widzimy współczesną młodzież. Nastolatkowie snują się po mieście, niby razem, ale każdy sam. Są tu też kłótnie czy przepychanki.

 

„Wisłą płyną słowa mętne
w głowie myśli niebezpieczne
tracimy czas
trzymamy szkło
wszystko nam jedno

 

Samotność, wirtualny świat, brak prawdziwych przyjaciół – to o tym zaśpiewała Zuza w piosence „Wisła”. Obraz współczesnej młodzieży może szokować i być przygnębiający.

Niestety to co widzimy w teledysku, nie jest zafałszowanym obrazem, tylko odbiciem rzeczywistości. Dobrze więc, że wokalistka młodego pokolenia porusza w swoich piosenkach takie ważne tematy.

Poniżej video do najnowszej piosenki Zuzy.

 

fot. https://www.instagram.com/zuzaajablonska/

Komentarze

Komentarze