Dziecko i Figura

Aktywność fizyczna

Te produkty SPOŻYWAJ PO TRENINGU! Zalecane przez trenera!

zdrowy styl życia, sport, aktywność fizyczna

Posiłek po treningu jest niezwykle ważny. Odżywiając się nieodpowiednio zaprzepaszczamy szanse na uzyskanie sylwetki, o jakiej marzymy. Mięśnie po treningu potrzebują zastrzyku porządnej dawki białka i węglowodanów. Po jakie produkty najlepiej sięgać po ćwiczeniach?

Awokado

W składzie awokado znajdziemy dużą dawkę białka roślinnego, a także kwasów tłuszczowych. To również bogactwo witaminy E. To idealny produkt, który warto spożyć po treningu. Składniki zawarte w awokado wspomagają wzrost masy mięśniowej.

Banany

Nie tylko smakuje obłędnie, ale również jest bardzo zdrowy. Poprzez zawartość cukrów prostych, banan podniesie poziom energii. Uzupełni także potas, który jest tracony w trakcie wysiłku. 

Ryby morskie

Do swojej codziennej diety warto włączyć ryby, bogate w cenne białko oraz kwasy omega 3 – są one również dobrą alternatywą na potreningowy posiłek. Białko jest składnikiem niezbędnym do prawidłowej budowy masy mięśniowej po treningu.Taki rodzaj posiłku przyspieszy regenerację obolałych mięśni i jednocześnie podkręci metabolizm. Zamiast taniej i niezdrowej pangi, zdecyduj się np. na łososia, pstrąga, lub tuńczyka.

Ryż

Warto postawić na ryż! Dlaczego? Okazuje się, że jest on szybkostrawny, nie obciąża naszego układu pokarmowego, świetnie sprawdza się w procesie budowania masy, gdzie spożywana ilość węglowodanów sięga nawet granic przyswajalności.

Źródło: budujmase.pl

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: Chcesz być FIT i mieć super FIGURĘ? Rób TO!!!
  
Wyżej