TRAGEDIA hinduskiej matki! Urodziła dziecko z TRZEMA GŁOWAMI! (ZDJĘCIA)

Mimo iż ciąża wydawała się przebiegać zupełnie normalnie, po porodzie kobieta przeżyła szok!

Odczuwała silny ból

Pewna Hinduska była w ciąży i wszystko przebiegało normalnie, dopóki nie zaczęła odczuwać bardzo silnego bólu brzucha. Podczas porodu wydarzył się prawdziwy dramat. Zamiast „normalnego” dziecka, kobieta urodziła noworodka z trzema głowami.

Co to za przypadłość?

Dziecko urodziło się w Etah w wiejskiej dzielnicy Uttar Pradesh, z rzadką wadą wrodzoną zwaną przepukliną mózgową (encephalocele). Lekarze byli zaskoczeni widząc dziewczynkę, która miała po porodzie dwie duże wypukłości wystające z tyłu głowy.

Przepuklina mózgowa to wada dysraficzna, polegająca na wystąpieniu przepukliny, czyli uwypuklenia się opony miękkiej lub opony miękkiej i części mózgowia poprzez ubytek kości czaszki.

Czytaj też: 20-letnia kobieta urodziła dziecko Z DWIEMA GŁOWAMI! (MOCNE ZDJĘCIA)

głowami
Primepatriot

„Dziewczynka miała trzy głowy. Wyglądała jak kosmitka” – powiedział Bijji Thakur, lekarz obecny przy porodzie.

Czeka na operację

Dziecko natychmiast przewieziono do szpitala okręgowego w Etah, w którym ma przejść bardzo skomplikowaną operację. Rajesh Thakur, główny kurator medyczny w szpitalu okręgowym w Etah, powiedział, że lekarze będą chcieli rozdzielić „zdeformowane” głowy.

Jak często występuje ta przypadłość?

Stan ten jest na szczęście bardzo rzadki i jest spowodowany nieprawidłowym tworzeniem się czaszki. Częstość występowania w Polsce to ok. 0,14 na 1000 urodzeń.

Niemowlęta, u których zdiagnozowano przepuklinę mózgową, mają 55% wskaźnik przeżycia. Pacjenci, którzy nie poddadzą się pilnej operacji, często cierpią później na dalsze komplikacje, a 75% osób, które przeżyły, cierpi na choroby psychiczne.

Czytaj też: SZOK w Bangladeszu! Kobieta urodziła dziecko z twarzą 80-latka! (ZDJĘCIA)

Źródło: Primepatriot.com

Zdjęcia: Pixabay, Primepatriot.com

Komentarze

Komentarze