Puścili w świat FAKE NEWS O KORONAWIRUSIE. Co za BZDURY!

W sieci pojawiła się informacja, której adresatem są brodacze. Okazuje się jednak, że to fake news. Panowie, którzy noszą brody, nie muszą sobie brać jej do serca.

Grafika informuje, że maseczki ochronne nie są wystarczająco skuteczne u osób, które noszą brody. Zarost, według niej, tworzy przestrzeń między skórą a maseczką, którą może przedostać się wirus.

Tak naprawdę niedawno udostępniona grafika pochodzi z 2017 roku. Została wtedy stworzona przez Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Stanach Zjednoczonych (NIOSH). Jej adresatem byli pracownicy, którzy w pracy noszą maseczki, nie osoby narażone na koronawirusa.

Powstała dla panów noszących wąsy, którzy biorą udział w akcjach polegających na zapuszczaniu wąsów i brody. Celem było znalezienie odpowiedniej stylizacji, która będzie dopasowana do maski, która z kolei ochroni ich w trakcie pracy.

“Maski powinny być używane przez osoby, które mają objawy COVID-19, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby na inne osoby” – można przeczytać w sprostowaniu.

Zobacz też: Lekarz pokazał: Taka DWA RAZY BARDZIEJ CHRONI przed COVID-19!

Źródło: abczdrowie.pl
Źródło zdjęć: pixabay.com

Komentarze

Komentarze