Wakacje z DZIECKIEM. Poznaj TRENDY na 2020 rok!

Nowy Rok dopiero się rozpoczął, jednak warto już teraz zaplanować wakacje z dzieckiem. Szczególnie, że robiąc wcześniejszą rezerwację możemy liczyć na niższe ceny w ramach tzw. first minute.

Myśląc o wypoczynku z dzieckiem najpierw wybieramy pomiędzy wakacjami w Polsce i za granicą. I tu trendem, jaki obserwujemy w ostatnich latach jest wyjazd poza granice Polski. Dzieje się tak z uwagi na ceny – często porównywalne do krajowych lub nawet niższe!

Ulubione destynacje Polaków spędzających urlop za granicą to Turcja, Grecja, Hiszpania, Egipt, Włochy oraz Albania. A kiedy już zdecydujemy się na konkretny kraj na wakacje z dzieckiem, pozostaje wybór pomiędzy dwoma topowymi trendami w 2020 roku.

włochy
Włochy/Cinque Terre – fot. netmediaphotos.pl

TREND nr 1 – Przewidywalność

Wakacje typu all inclusive to jeden z trendów wakacyjnych. Urlopowiczom oferuje bezpieczeństwo i przewidywalność. Na takich wczasach mamy zapewnione posiłki, drinki, basen, plażę i wiele innych udogodnień, także dla dzieci. Możemy nie wychodzić z hotelu tylko korzystać z tego, za co zapłaciliśmy.

Na takie wakacje decyduje się wiele osób, które nie mają czasu bądź ochoty samodzielnie planować wyjazdu. Nie przewidują też większej aktywności podczas urlopu. Dodatkowo, w przypadku wyjazdów z dziećmi, możemy być pewni że maluchy będą miały przez cały czas jakieś zajęcie – a to zabawa na plaży czy przy basenie, a to animacje oferowane przez hotel.

Jeśli chodzi o wakacje typy all inclusive to Polacy najchętniej wybierają hotele 4 i 5*, a zyskująca na popularności destynacja to Turcja.

włochy
Włochy/Riomaggiore – fot. netmediaphotos.pl

TREND nr 2 – Przeżycia

Drugi trend wakacyjny to spędzanie urlopu w sposób świadomy i gwarantujący prawdziwe przeżycia. I jest to szczególnie ważne dla dzieci, które zbierają nowe, ciekawe doświadczenia. Tego typu wakacje wybierają osoby, które są znudzone urlopem z bransoletką na ręce (taką bransoletkę dostaje się na wczasach all inclusive) i szukają całkowicie indywidualnej formy zwiedzania. Druga grupa to ci, którzy po prostu cenią sobie wolność i odkrywanie świata na własną rękę.

Wyszukują atrakcyjne noclegi we Włoszech, Grecji, Hiszpanii czy innym wybranym przez siebie państwie i chcą poznać życie lokalnej społeczności. Chcą rano kupić pieczywo na śniadanie w pobliskiej piekarni, wypić kawę w małej kafejce, zwiedzać winnice i samodzielnie zwiedzać kraj. Dzieci na takich wyjazdach mają możliwość zapoznać się z zagranicznymi rówieśnikami i podpatrzeć, jak mieszkają i jak bawią się dzieci w innym państwie.

O ile wakacje spędzone w hotelu, we wspomnieniach zlewają się w jeden dzień, o tyle samodzielnie zaplanowany wyjazd oferuje znacznie więcej doznań. Daje też możliwość zamieszkania nie w bezosobowym pokoju hotelowym, a w zbudowanym i wyposażonym w lokalnym stylu budynku. Takie noclegi pozwalają nam choć przez jakiś czas poczuć się jak „tubylec” na zagranicznym wyjeździe.

Co wybrać?

Czy wybierzemy przewidywalne, hotelowe wakacje, czy też sami zaplanujemy wyjazd zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od naszych własnych preferencji i umiejętności planowania.

Bez względu jednak, jaką formę wyjazdu wybierzemy, to wakacje z dzieckiem warto zacząć planować już teraz!

 

fot. netmediaphotos.pl

 

Komentarze

Komentarze