Wieczorami przytłacza Cię natłok spraw, a myśli pędzą jak szalone? Oto 6 porad, by zasnąć jak dziecko!

Pewne rzeczy są poza naszą kontrolą i nie możemy tego przeskoczyć, choćbyśmy zarwali nie wiadomo ile nocy, aby nad nimi główkować!  Ale jak się okazuje, możesz kontrolować jakość snu, który generujesz każdej nocy.  Po prostu spróbuj tych niesamowicie zdrowych wskazówek, które pozwolą Ci zasnąć jak dziecku w krótkim czasie.

#Regularne

Zazwyczaj, gdy dana osoba jest dość przewidywalna, wydaje nam się, że jest nudna, ale metodyczne kładzenie się spać to najlepsze co możemy zrobić!  Wszyscy potrzebujemy konsekwencji i przewidywalności w naszym życiu. Zasypianie o tej samej porze każdego dnia i budzenie się o tej samej godzinie pomaga ciału i cyklowi snu pozostać regularnym i uzyskać najlepszy możliwy sen.

#Rzeczy, których należy unikać

Prowokujące i ekscytujące sytuacje, mogą sprawić, że twoje serce będzie mocniej biło, dlatego należy unikać niepokoju, jak ognia. Niektóre programy telewizyjne, muzyka i zajęcia mogą spowodować napięcie, które nie opuści Cię przez wiele godzin, gdy Twoje ciało powinno odpoczywać i przygotowywać się do snu.

#Żadnych słodyczy

Przynajmniej po godzinie 21. Unikaj spożywania kolacji lub przekąsek bezpośrednio przed pójściem do łóżka. A jeśli musisz coś zjeść późno w nocy, spróbuj zrobić to co najmniej 2 godziny przed snem.

#Alkohol

Palenie lub picie jest zabronione przed pójściem spać. Unikaj tego przynajmniej 3 godziny przed snem.

#Oczyść swoją przestrzeń

Nie idź spać, jeśli uważasz, że pokój jest zabałaganiony i w zasadzie brudny . Odłóż rzeczy, które Cię niepokoją i staraj się utrzymać porządek, który sprawi, że pokój będzie przyjemny i komfortowy. Miej ładne miejsce, w którym chciałabyś spać. Zobaczysz efekty w krótkim czasie!

#Nie używaj technologii w łóżku

Nawet jeśli lubisz przeglądać posty na Facebooku lub na Instagramie, unikaj tego w łóżku. To nie pozwoli Ci się odprężyć, ponieważ pobudzasz swój umysł, a jaśniejące światło Twoich gadżetów wysyła niewłaściwą wiadomość do mózgu.

 

DB

Źródło: inamummysworld.com

Foto: nucleus-accumbens.com

Komentarze

Komentarze