WIRUSOLOG alarmuje! Ten BŁĄD popełnia aż 2/3 z nas! Skutki mogą być KATASTROFALNE!

Od ponad tygodnia w Polsce obowiązuje nakaz noszenia w przestrzeni publicznej maseczek. Niestety, zdaniem ekspertów, większość z nas nosi je nieprawidłowo, narażając siebie i innych na zarażenie!

Komentarz wirusologa

„Mniej więcej 2/3 osób, które widziałem na ulicy, nosi maseczki w niewłaściwy sposób. Albo z nosem na wierzchu, albo nieszczelnie zamocowane. Do tego jeszcze bardzo często maseczki są podnoszone, uchylane, dotykane. To wszystko powoduje, że mogą stać się trochę niebezpieczne dla noszącego” – stwierdził wirusolog z GIS, prof. Włodzimierz Gut w audycji „Analizy” Agaty Kowalskiej.

Czytaj też: Tak wygląda REANIMACJA pacjenta UMIERAJĄCEGO na COVID-19! (Wideo tylko dla osób o mocnych nerwach!)

błąd
Pixabay

Czy to dobrze, że otwarto lasy i parki?

Zdaniem Guta, decyzja ta była bardzo dobra, ponieważ na zewnątrz robi się coraz cieplej a Polacy powinni spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu.Lasy nie stanowią zagrożenia, wirus to nie kleszcze – stwierdził.Ekspert dodał, że samotny spacer nie stwarza ryzyka, ale decyzja o zamknięciu lasów i parków mogła wynikać tego, jak trudno jest kontrolować, by ludzie nie gromadzili się w takich miejscach.

„Powiem, co zrobili Szwajcarzy. Zawarli umowę z firmami telefonicznymi, że jeżeli zostanie ustalone, że na powierzchni 100 metrów kwadratowych znajduje się więcej niż pięć telefonów komórkowych, to będzie tam interwencja” – opowiadał prof. Gut.

Profesor kategorycznie podkreśla, że najważniejsza zasadą w walce z koronawirusem jest unikanie dużych skupisk ludzi.

Czytaj też: Bill Gates WIE COŚ o szczepionce przeciw COVID-19! Ujawnił SZOKUJĄCĄ informację!

Źródło: Tokfm.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze