Właśnie TO światło zabija nawet 99,9 proc. koronawirusów!

Naukowcy udowodnili, że konkretne światło zabija niemal wszystkie koronawirusy.

Niestety to ultrafioletowe światło tj. UV-C o długości fali 254 nm jest szkodliwe dla ludzi. Podjęto zatem dalsze badania, a ich wynik napawa optymizmem. Prowadzili je badacze z Signify i Uniwersytetu Bostońskiego.

 

Do tej pory lampa łukowo-rtęciowa emitująca światło o długości fali ok. 254 nanometrów stosowana była do dezynfekcji pomieszczeń. Nie mogli się w nich jednak znajdować ludzie, bo taka długość fali niszczyła materiał genetyczny.

 

Teraz badacze odkryli, że także światło o długości fali 222 nm niszczy koronawirusa!

 

Naukowcy firmy Signify i Uniwersytetu Bostońskiego przeprowadzili badania, które potwierdzają, że dla wirusów równie zabójcze jest światło o długości fali 222 nm, które dla ludzi nie stanowi zagrożenia. Podczas badań napromieniowali koronawirusa różnymi dawkami UV-C pochodzącego ze źródła światła Signify. Przy dawce 5 mJ/cm kw. w ciągu 6 sekund zginęło 99 proc. wirusa SARS CoV-2. Opierając się na tych danych, stwierdzono, że dawka 22 mJ/cm kw. spowoduje zmniejszenie wirusa o 99,9999 proc. w 25 sekund.*

 

Obecnie to światło jest stosowane w Chinach m. in. do dezynfekcji autobusów czy obiektów użyteczności publicznej. Dzięki temu także w miejscach, gdzie przebywają ludzie zabijane są koronawirusy.

 

Zobacz też: Za TYLE Skrzynecka musiała przeżyć. Kwota szokuje!

 

 

fot. pixabay

cyt. newseria

 

Komentarze

Komentarze