Wózek dla psa. Fanaberia czy przydatny sprzęt?

Wózek dla psa na polskich chodnikach i w parkach jest jeszcze rzadkością, dlatego wzbudza spore zainteresowanie, czasem też śmiech czy drwinę.

Jednak takie transportery zyskują coraz więcej zwolenników. Jakie zalety mają wózki dla psów i ile kosztuje taki sprzęt?

 

„Suzinek, lat 16, bez jednego płuca, śledziony i po guzie żołądka. Do tego zwapnienie rogówki i światłowstręt (stąd okulary)” – https://www.instagram.com/karolinakp/

 

Wózek dla psa. Fanaberia czy przydatny sprzęt?

 

Jeszcze do niedawna wożenie psa w wózku wyglądało dosyć ekscentrycznie. Teraz coraz więcej właścicieli zwierząt, dla swoich pupili kupuje odpowiednie transportery – mogą to być wózki do pchania i ciągnięcia, przyczepki rowerowe czy „plecaki”.

 

Propagatorką wózków dla piesków stała się Karolina Korwin-Piotrowska, która ma trzy psy. Gdy dziennikarka pokazała, że swoje zwierzaki wozi w wózku, spotkała się z różnymi reakcjami. Część osób była zszokowana, inni podeszli ze zrozumieniem i opisywali też swoje historie.

 

Kiedy kupić wózek dla psa?

 

Jak się okazuje, wózki dla psów są świetnym rozwiązaniem dla zwierząt które:

 

  • mają problemy z chodzeniem
  • są po ciężkiej chorobie lub w jej trakcie
  • są seniorami
  • nie mogą o własnych siłach tak dużego dystansu, jaki my zamierzamy przebyć

 

Tym samym taki wózek nie jest fanaberią, a często wręcz koniecznością i wyrazem troski o swojego pupila.

 

Chodzi o to, żeby życie sobie i swoim zwierzakom ułatwiać w miarę możliwości a nie utrudniać, cierpiętnictwo jest passe!
Niech żyją wózki, wózeczki, transportery, plecaki, torby czy przyczepki.
Tylko tyle i aż tyle

– napisała Korwin-Piotrowska.

 

Ile kosztuje wózek dla psa?

 

W zależności od marki, modelu, rodzaju oraz przeznaczenia wózka czy transportera, ceny wahają się od około 200 zł. do niemal dwóch tysięcy  złotych.

 

Miasto oferuje kremację zmarłych pupili. Cena za usługę zwala z nóg!

 

Komentarze

Komentarze